October 22, 2018 - ، ساعت 19:47
 
 
جزییات آتش سوزی در کارخانه تولید قیر بندرعباس


صبح ساحل ، حوادث - معاون عملیات سازمان آتش‌نشانی شهرداری بندرعباس از بروز آتش‌سوزی در یکی از مخازن ذخیره مواد نفتی وابسته به کارخانه تولید قیر در غرب بندرعباس خبر داد.

امینی زاده در گفت‌وگو با ایسنا، از بروز آتش‌سوزی در یکی از مخازن ذخیره مواد نفتی وابسته به کارخانه تولید قیر در غرب بندرعباس خبر داد و اظهار کرد: متأسفانه در این حادثه سه نفر جان باختند و حال دو مصدوم حادثه وخیم است.

وی خاطرنشان کرد: آتش‌نشانان در حال خاموش کردن آتش هستند.

دوستی، عضو هیئت‌مدیره انجمن قیر استان نیز اضافه کرد: این آتش‌سوزی در یکی از مخازن شرکت وابسته به کارخانه تولید قیر رخ داده که وظیفه آن گرم کردن تانکرهای حامل قیر است.

اعزام چهار آمبولانس و یک اتوبوس‌آمبولانس

به محل آتش‌سوزی مخزن مواد نفتی در بندرعباس

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: آتش‌سوزی انبار قیر سه فوتی و دو مصدوم داشته که یکی از مصدومان به علت سوختگی شدید به بیمارستان شهید محمدی بندرعباس و مصدوم دیگر به علت ضربه شدید به بیمارستان صاحب‌الزمان منتقل شده‌اند.

فاطمه نوروزیان اظهار کرد: در ساعت 13:09 (4 بهمن) در یکی از مخازن ذخیره مواد نفتی وابسته به کارخانه تولید قیر در غرب بندرعباس آتش‌سوزی عظیمی رخ داد که منجر به فوت و مصدومیت چند نفر از کارکنان شد.

وی با بیان اینکه این حادثه در انبار قیر شرکت سنگ مه در جاده بندر شهید رجایی رخ داده است، اظهار کرد: متأسفانه این آتش‌سوزی سه فوتی و دو مصدوم داشته که یکی از مصدومان به علت سوختگی شدید به بیمارستان شهید محمدی بندرعباس و مصدوم دیگر به علت ضربه شدید به بیمارستان صاحب‌الزمان منتقل شد

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان همچنین خاطرنشان کرد: علاوه بر اعزام 4 دستگاه آمبولانس به محل آتش‌سوزی، یک دستگاه اتوبوس‌آمبولانس نیز به علت احتمال ایجاد آتش‌سوزی در انبارهای دیگر به‌صورت آماده‌باش مستقر بود.

جوشکاری علت اصلی آتش سوزی مخزن مواد نفتی در غرب بندرعباس

فرماندار بندرعباس گفت: علت آتش سوزی مخزن سوخت در غرب بندرعباس عملیات جوشکاری در بدنه مخزن بوده است.

فرماندار بندرعباس تصریح کرد: اکنون تیم‌های آتش نشانی از مجتمع کشتی سازی و پالایشگاه نفت بندرعباس به همراه آتش نشانی بندرعباس در حال اطفای آتش هستند.

احمد پویافر افزود: بخشی از مواد نفتی در اطراف مخزن رها شده است و به احتمال زیاد تا دو ساعت  آینده این آتش ادامه دارد.

وی خاطرنشان کرد: تاکنون در این حادثه سه نفر کشته و دو نفر زخمی  و یک نفر مفقود شده است.

اطفای کامل آتش سوزی مخزن نفتی در بندرعباس

معاون عملیات سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری بندرعباس از اطفای کامل آتش‌سوزی یکی از شرکت‌های غرب بندرعباس خبر داد. 

حسن امینی زاده در خصوص آتش‌سوزی در یکی از مخازن ذخیره مواد نفتی وابسته به کارخانه تولید قیر در غرب بندرعباس، افزود: در ساعت 22 شب (4بهمن) آتش تحت کنترل آتش‌نشانان قرار گرفت و مهار شد. 

وی با بیان اینکه تلاش آتش‌نشانان جهت اطفای کامل حریق همچنان ادامه داشت، تصریح کرد: عملیات جداسازی مواد اشتعال‌زا انجام‌شده و حریق به‌طور کامل مهارشد و در ساعت 7:09 صبح پنج شنبه 5 بهمن ماه سرانجام موفق به اطفای کامل حریق شدیم. 

معاون عملیات سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری بندرعباس با بیان اینکه آتش‌نشانی بندرعباس با تمامی توان در این عملیات حضور داشت، اظهار کرد: تیم‌های آتش‌نشانی از مجتمع کشتی‌سازی و پالایشگاه نفت بندرعباس به همراه آتش‌نشانی بندرعباس در این عملیات حضور داشتند. 

پیگیر بررسی حادثه آتش سوزی هستیم

مدیركل تعاون، كار ورفاه اجتماعی هرمزگان گفت: حادثه آتش سوزی مخزن مواد نفتی کارخانه تولید قیر بندرعباس، سبب كشته و زخمی شدن 5 كارگر این كارخانه شد.»محمدعلی سلیمی» افزود: این آتش سوزی ظهر دیروز در یکی از مخازن ذخیره مواد نفتی وابسته به کارخانه تولید قیر در غرب بندرعباس اتفاق افتاد.وی ضمن تسلیت به بازماندگان و خانواده های عزادار آنها گفت: بازرسان این اداره كل پیگیر بررسی جزئیات حادثه آتش سوزی مخزن كارخانه تولید قیرو احقاق حقوق حادثه دیدگان هستند.



ارسال شده: ساعت: 7:39

کلمات کلیدی: امینی زاده ، آتش‌سوزی ، یکی از مخازن ذخیره ، کارخانه تولید قیر ، غرب بندرعباس

برچسب‌ها: حوادث
 
 
آتش‌سوزی خسارتی به تاسیسات بیمارستان میناب وارد نکرد

انبار بزرگ حاوی مواد غذایی تاریخ مصرف گذشته در بندرعباس پلمپ شد

فرماندار بندرعباس: ساعات كار اداری تغییر می كند

محله آيت الله غفاري بايد به نمونه مطلوبي درمحيط شهري تبديل گردد

« افتتاح اردوگاه معتادان موفقیت بزرگی است» اگر به کار آید