November 13, 2018 - ، ساعت 22:27
 
 
در بندرعباس اتفاق افتاد:
وقتی کارگری جواهرات 400میلیونی را به صاحبش بر می‌گرداند


صبح ساحل ، حوادث -  اعظم رام کارگر امانتدار مبل فروشی (طوس) در بندرعباس با پیدا کردن جواهرات به ارزش 400 میلیون ریالی ، آنها را بدون هیچ چشمداشتی به صاحبانش برگرداند.

ظهر جمعه  یکی از روزهای گرم خردادماه است و جوان  33 ساله با اشتیاق فراوان برای آماده کردن سرویس خواب منزلش  به سوی محل کارش (مبل طوس)می رود و مشغول تمیز کردن تخت خوابی چوبی می شود که  در همین حین ناگهان چشمش به جعبه  جواهرات در کشوی تختخواب می افتد. وی که  مراسم ازدواجش در پیش است  و نیاز مبرم به پول دارد ،با دیدن جعبه های  حاوی جواهرات  لحظه‌ای تردید نمی‌کند و دست ودلش هم نمی‌لرزد. جعبه ها را در خود کشو قرار می دهد تا صاحبش پیدا شود...

علی ترکی زاده با بیان اینکه اموال مردم را باید پس داد می گوید:با نزدیک شدن به مراسم ازدواجم ، در تدارک وسایل منزل هستم که مدتی قبل یکی از مشتریان،  تخت خوابی را برای تعویض به مغازه برگرداند و تخت خوابی دیگری را سفارش داد من که از این سرویس خواب برگشت داده شده ،خوشم آمده بود با اجازه صاحب مغازه،آن را برای خودم برداشتم تا به منزلم انتقال دهم.

وی ادامه می دهد:  ظهر جمعه گذشته علیرغم جمعه های دیگر که در خانه استراحت می کردم با اشتیاق به سوی محل کارم رفتم و در حین تمیز کردن تختخواب در انباری مغازه،به جعبه ای در کشوی تخت مواجهه شدم آن را برداشتم که وقتی در جعبه را باز کردم دیدم داخل آن انواع جواهراتی شامل انگشتر، النگو... است.

ترکی زاده تشریح می کند : ساعت حدود 12 و 30 دقیقه بود که بلافاصله با صاحب مغازه در این مورد تماس گفتم  وی  تلفن را جواب نداد به همین درب انباری را بستم و به کارهای دیگر مشغول شدم ولی مصمم بودم تا هرچه سریعتر با پیدا کردن صاحب این اموال، آن را به صاحبش بازگردانم.

وی می گوید: بعدازظهر همان روز بود  که زن و مردی با اضطراب و نگرانی  وارد مغازه شدند و سراغ تخت خوابی را می گرفتند که طلاجات در آن بود ، آنها را نمی شناختم و خواستم نشانه‌های اشیاء  گمشده را بدهد او نشانی محتویات را دادند و وقتی آن را بررسی کردم، همه چیز با هم مطابقت داشت و اینکه این تخت خواب متعلق یه آنها بوده و درون کشوی آن جعبه طلا گذاشته بودند.

این جوان امانتدار ادامه می دهد:در این رابطه با صاحب مغازه تماس گرفتم و جریان را به او توضیح دادم، بسته را پس از تایید و با حضور دیگر کارکنان مغازه ، تحویل صاحبانش شد. ترکی زاده  گفت: وقتی با صاحب طلاها صحبت کردم و گفتم دو هفته ای است این سرویس خواب در انبار مغازه است چرا در این مدت به دنبال این طلاها نیامدید  گفتندکه  اصلا فکر نمی کردیم که طلاها در کشو سرویس خواب  گذاشته باشیم .این کارگر مغازه که 15 سال است در این مغازه مشغول است با بیان اینکه رسم امانتداری را  از خانواده اش آموخته است ادامه می دهد: یک لحظه هم به ذهنم خطور نکرد که ‌ای کاش ماجرا را به کسی نمی‌گفتم و طلاها را برای خود برمی‌داشتم، من با روزی حلال بزرگ شدم و اگر صدبار دیگر در این مسیر قرار بگیرم از این امتحان سربلند بیرون خواهم آمد.

طلاجات گمشده حاصل 22 سال زندگی مشترک

علی فلاحی که از پیدا شدن طلاهای همسرش خوشحال است می گوید: این طلاها به مبلغ بیش از 400 میلیون ریال حاصل تلاش 22 سال زندگی و تلاش  من و همسرم است که خدا کمک کرد آن را یافتیم.

این مرد 45 ساله  در این خصوص می افزاید: چند ماه قبل از  مغازه مبل طوس،سرویس خوابی را خریداری کردیم و مشکلی برای این تخت به وجود آمد و آن را تعویض کردیم . وی ادامه می دهد : از این ماجرا 10 روزی گذشت تا آنکه گوشواره همسرم شکست و خواست آن را در جعبه طلاجات قرار دهد تا سر فرصت به طلافروشی برویم و آن را تعویض کنیم اما هر چی گشتیم نشانه ای از جعبه طلاها نیافتیم.

فلاحی با بیان اینکه تمام خانه را زیر و رو کردیم ولی اثری از طلاها نبود  می گوید: به مرز سکته رسیده بودیم که یک دفعه همسرم یادش آمد  جعبه طلاها را مدتی قبل در کشوی تخت خوابی که به مغازه تحویل داده بودیم گذاشته بود.

وی ادامه می دهد:بلافاصله همان بعدازظهر روز جمعه  به مغازه رفتیم و با دادن نشانه های از گمشده‌مان ، به سراغ تخت خواب رفتیم و در کمال تعجب دیدیم جعبه ها بدون حتی آسیب کوچکی سر جایش گذاشته شده بود.

فلاحی می گوید: از این کارگر که فهمیدم نزدیک روز عروسیش است و نیاز مبرم به پول دارد اما امانتداری کرده و آن را به صورت صحیح و سالم به ما برگرداند تشکر ویژه دارم.ارسال شده: ساعت: 8:13

کلمات کلیدی: کارگر امانتدار ، مبل فروشی (طوس) ، پیدا کردن جواهرات ، صاحبانش برگرداند

برچسب‌ها: حوادث