October 22, 2018 - ، ساعت 20:35
 
 
لیگ برتر فوتسال باشگاه های کشور
آذرخش سرخون در خانه متوقف شد


صبح ساحل ، ورزشی - محمود رئیسی//  عکس  سجاد کریمی دیدارهای هفته پنجم لیگ برتر با برگزاری شش دیدار و تحت تاثیر حضور مس سونگون در جام باشگاه های آسیا پیگیری شد.

در چارچوب هفته پنجم مسابقات لیگ برتر فوتسال باشگاه های کشور  تیم آذرخش بندرعباس در سالن فجر با تیم مقاومت البرز دیدار کرد.

آذرخشی ها از چهار مسابقه گذشته دو برد مقابل ارژن شیراز و اهورا بهبهان و دو باخت مقابل شهروند ساری و حفاری اهواز در کارنامه داشتند.

در جدول رده بندی و تا پایان هفته چهارم نماینده بندرعباس با کسب ۶ امتیاز هفتم بود و نماینده البرز نیز با ۵ امتیاز در مکان نهم جای داشت. 

آذرخش با ترکیب  مرتضى فراهانى ، محمد خرم ، محمد بنی اسدی ، مصطفى طيبي ، على عابدين ، حبيب محمدزاده  ،امين نصرالله زاده ، عارف محمدی ،ميلاد قنبرزاده ، سینا احمدیان پور، محمد زاهدى  و مجيد احمدى  مقابل مقاومت البرز صف آرایی کرد.

 بازی دوتیم به دلیل توپ های جدید کمیته فوتسال با ۲۵ دقیقه تاخیر شروع شد. آذرخشی ها حاضر نبودند که با توپ های جدید بازی انجام دهند اما سلیمانی دبیر کمیته فوتسال فدراسیون فوتبال پای خودرا در یک کفش کرده بود و به نماینده فدراسیون در این دیدار گفته بود  که باید بازی با توپ های جدید برگزار شود  و آخر هم زور کمیته فوتسال زیاد شد و این اتفاق افتاد و داوران بازی را با توپ های جدید شروع کردند.

 هنوز شش دقیقه از زمان این دیدار نگذشته بود که میلاد قنبر زاده قفل دروازه مقاومت البرز را باز کرد.

 در ادامه نیمه نخست دو تیم فرصت های گلزنی دیگری هم  داشتند اما این نیمه با همان تک گل  به سود آذرخش به پایان رسید.در نیمه دوم سفید پوشان مقاومت البرز برای جبران گل خورده تلاش زیادی  از خود نشان دادند تا این که در دقیقه  ۲۶ محسن محمد زاده گل مساوی را برای این تیم به ثمر رساند. 

بعد از این که بازی مساوی شد بازی فیزیکی تر  شد ودو تیم تمرکز کافی برای گل زدن نداشتند  تا این دیدار  با نتیجه یک- یک مساوی به پایان برسد و امتیاز ات  بین دو تیم تقسیم شد.

 ارژن شیراز ۵ - اهورا بهبهان یک

گلزنان:زارعی ۲،جوانبخت، نجفی، هاشمی (ارژن) ،  ظهرابی (اهورا) 

دیدار ارژن و اهورا در سالن ابولفتحی در حالی آغاز شد که اهورایی ها با چند هفته ناکامی و تک امتیاز خانگی مقابل مس سونگون به این هفته رسیده بودند  اما  ارژنی ها هفت امتیاز جمع کرده بودند.

دیدار با احتیاط از جانب دو تیم آغاز شد و چندی بعد با موقعیت های شیرازی ها کمی یخ بازی آب شد و در ادامه موقعیت های بهبهان راه به جایی نبرد تا ارژن به گل برتری دست یابدو نیمه نخست را با یک گل برتری به رختکن برود. 

در نیمه دوم دوباره این ارژن بود که گلزنی کرد و فاصله را هر دفعه بیشتر کرد و بازی حساب شده ای را به نمایش گذاشت و در لحظات ضد حمله و حملات خود توانستند پنج گل به ثمر برسانند و در این بین تنها یک گل از اهورا به ثمر رسید تا بازی در نهایت ۵ بر ۱ به اتمام برسد.

 پارسیان شهرقدس ۲- شهروند ساری 4

گلزنان:سعادتی،مجیدی پور (پارسیان) ،  بلباسی،ناظری ۲ ، بهادیوند (شهروند)

جدال در قدس و سالن الغدیر با شروع خوب شهروندی‌ها روبرو شد و در ادامه موفق به گلزنی شدند و دو گل به ثمر رساندند و‌نیمه نخست را در خانه حریف با پیروزی  به پایان  رساندند.

در نیمه دوم تلاش شهرقدسی ثمری نداشت و سیستم پاورپلی نیز بازهم برای شاگردان زندی‌پور کارساز نبود تا شهروند ساری که هفته گذشته در خانه مغلوب شده بود این بار خارج از خانه سه امتیاز را کسب کند و کمی به وضعیت خود سرو سامان دهد.

 فرش آرا مشهد ۱-  محمدسیما قم 2

گلزنان: احمدی (فرش آرا)،  وفایی،اظمینان (محمد سیما)

دیدار شاگردان حسن زاده و صبوری در مشهد با گلزنی فرش آرا آغاز شد ولی  قمی ها توانستند بازی را به تساوی بکشانند و نیمه اول  با تساوی دو تیم در عدد یک به  پایان رسید.

نیمه دوم فرش آرایی ها رو به جلو رفتند و قمی ها با دفاع شروع کردند در ادامه روی خلاقیت بازیکن  قم گل دوم این تیم به دست آمد تا بازی به سود این تیم  بچرخد و در ادامه تلاش تیم میزبان ثمری نداشت تا سه امتیاز سوغات قم از مشهد باشد.

 مقاومت قرچک  صفر     گیتی پسند اصفهان 3

گلزنان:اولاد قباد،عالیقدر ۲

قرچکی های بحران زده میزبان گیتی پسند مدعی در سالن هفت تیر بود و با غیبت دو بازیکن خود، نیمه نخست بدون گل و با دفاع های دو تیم حملات بی اثر پیگیری شد اما شروع نیمه دوم گیتی پسند توانست بازی خود را به حریف دیکته کند و با تجربه بازیکنانش سه گل یکی پس از دیگری به ثمر برساند.

 سن ایچ ساوه ۶-   شهرداری ساوه 3

گلزنان:مروتی ۲ ، رستمی ها ۲،قلی پور،مصطفایی (سن ایچ) ، ابراهیمی ۲ ، حاجتی

داربی ساوجی ها در لیگ برتر فوتسال در سالن فجر با شور و حال بسیار و مملو از تماشاگر برگزار شد.این دیدار که حملات و موقعیت های فراوان دنبال  شد  هر لحظه روی دروزاه ها موقعیت و صحنه های گل تماشاگران را به وجد می آورد.نیمه اول با تساوی به پایان رسید اما درخشش مروتی بازیکن سابق شهرداری رستمی ها عیلرغم بازی خوب ابراهیمی و دست بسته خبیری باعث شد تا بازی با پیروزی سن ایچ به پایان برسد. 

مرحله مقدماتی مسابقات لیگ برتر فوتسال باشگاه های کشور با شرکت ۱۴ تیم به صورت دوره ای و رفت و برگشت برگزار می شود و در پایان تیم های اول تا هشتم به مرحله پلی آف صعود می کنند.

تیم آذرخش بندرعباس در فصل گذشته مسابقات لیگ برتر فوتسال باشگاه های کشور با وجود مشکلات مالی فراوان با نمایشی قابل قبول و کسب ۳۵ امتیاز در جایگاه هفتم جدول رده بندی جای گرفت.

   عباس روزپیکر :

پنج هفته سکوت کردم 

عباس روزپیکر سرمربی تیم آذرخش بندرعباس در پایان بازی تیمش مقابل مقاومت البرز گفت: زور کمیته فوتسال فقط به ما می رسد چرا همه جا با توپ های قدیمی باز می کنند اما ما را مجبور می کنند که با توپ جدید که هیچ استانداردی ندارد بازی کنیم. 

وی بیان داشت: سلیمانی دبیر کمیته فوتسال به راحتی جواب تلفن سرپرست تیم مقاومت را می دهد و طبق سفارش آن ها ما را مجبور می کند که با توپ های جدید بازی کنیم اما جواب سرپرست تیم ما  را نمی دهد . 

سرمربی تیم فوتسال آذرخش در ادامه بیان داشت: به من گفته بودند راجب مشکلات مالی  حرفی نزنم اما تا کی نباید حرف بزنم اگر چیزی نگویم مردم فکر می کنند پول گرفته‌ایم که صدایمان در نمی آید اما نه ما هنوز یک ریال هم نگرفته ایم و دوباره وعده مسوولان عملی نشده است.

مسعود کیانفر  :

مجبوریم دستورات کمیته فوتسال را بپذیریم 

سرمربی تیم مقاومت البرز در پایان بازی تیمش مقابل آذرخش که با نتیجه یک - یک به پایان رسید گفت: نیمه اول روی یک اشتباه گل خوردیم اما در نیمه دوم بر بازی سوار بودیم و علاوه بر این که گل مساوی را زدیم می‌توانستیم گل برتری هم بزنیم اما این گونه نشد تا امتیازات تقسیم شود.

مسعود کیانفر بیان داشت: دو تیم برای کسب سه امتیاز آمده بودند وبازی محکمی از هردو شاهد بودیم ولی شانس تیم ما در نیمه دوم بیشتر بود . 

وی گفت: بازی کردن در این سالن گرم وبا حضور این تماشاگران سخت بود اما بازیکنان من  که این فصل همه آنها سرباز هستند با جان دل بازی کردند و باید به آنها خسته نباشید بگویم .

سرمربی تیم مقاومت البرز در خصوص تاخیر ۲۵ دقیقه ای بازی هم گفت : آذرخش روی توپ های جدید اعتراض داشت  و نمی خواست  با توپ‌های جدید بازی کند درصورتی که حدود یک ماه است که به ما گفته اند فقط باید با توپ های جدید بازی کنیم و ما هم تمرینات خود را با همین توپ های جدید انجام می دهیم هرچند خود ما هم اعتقاد داریم که این توپ ها در حد و اندازه لیگ برتر نیست اما مجبور هستیم دستور کمیته فوتسال را بپذیریم.ارسال شده: ساعت: 9:51

کلمات کلیدی: دیدارهای هفته پنجم ، لیگ برتر ، برگزاری شش دیدار

برچسب‌ها: ورزش
 
 
«نخل هرمزگان» فجر سپاسی را درهم شکست

نمایندگان بندرکنگ رقبا را درهم شکستند

آرش قشم، توانیر بندرعباس را به آتش کشید

کویر یزد آبی پوشان هرمزگانی را سردرگم کرد

تایدواتر خاورمیانه با تفاضل صدرنشین شد