مدیرکل دفتر مبارزه با آفات سازمان حفظ نباتات:

ملخ‌های صحرایی از ۱۰ روز آینده به کشور هجوم مي‌آورندمدیرکل دفتر مبارزه با آفات سازمان حفظ نباتات کشور گفت: پیش بینی می‌شود دسته‌های گسترده ملخ صحرایی حدود ۱۰ تا ۱۵ روز آینده وارد کشور شوند.

به گزارش صبح ساحل، «سعید معین»، مدیرکل دفتر مبارزه با آفات سازمان حفظ نباتات کشور با بیان اینکه حمله گسترده آفت ملخ صحرایی هنوز رخ نداده است، گفت: حدود ۱۰ تا ۱۵ روز آینده، شاهد هجوم دسته‌های گسترده ملخ صحرایی به کشور خواهیم بود.

وی ادامه داد: هر ۱۵ روز یک گزارش بین‌المللی از وضعیت ملخ صحرایی در جهان بر روی سایت فائو قرار می‌گیرد و هر ماه نیز یک بولتن وجود دارد که در آن وضعیت کشورهای مختلف و پیش بینی آینده شرح داده می‌شود. همچنین هر چند روز یک بار نیز از آخرین وضعیت ملخ صحرایی از طریق مرکز بین‌المللی ملخ گزارش‌هایی داده می‌شود.

مدیرکل دفتر مبارزه با آفات عمومی و همگانی سازمان حفظ نباتات کشور اضافه کرد: دسته‌های زیادی از ملخ صحرایی در فاصله بین ریاض تا جده و از آن طرف مرز شمالی کشور عربستان با کویت و عراق وجود دارند که اگر شرایط پرواز برای آن‌ها فراهم شود به سمت ایران حرکت خواهند کرد.

وی شرایط پرواز ملخ صحرایی را تشریح کرد و گفت: دمای پرواز باید ۲۳ تا ۲۴ درجه سانتی گراد باشد و از طرفی بایستی باد بوزد که این شرایط ذکر شده از اواخر هفته آینده در عربستان فراهم می‌شود. یعنی هم دمای پرواز مناسب می‌شود و هم جهت باد به سمت ایران خواهد شد.

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها