دادستان عمومی قشم:

یک سال زندان در انتظار تهدید کنندگان بهداشت عمومی استرضا صفایی ظهر امروز در نشست شورای فرهنگ عمومی این شهرستان اظهار داشت: افزایش بی‌رویه‌ عروسی‌ها قابل پذیرش نیست.

وی افزود: علیرغم طرح موضوع در شورای تامین شهرستان متاسفانه کوتاهی‌هایی صورت گرفته که باید اصلاح شود.

به گزارش صبح ساحل، دادستان عمومی و انقلاب شهرستان قشم تصریح کرد: ضابطین باید به عنوان یک دستور قضایی با تمامی مواردی که بدون رعایت پروتکل‌های مصوب اعلامی اقدام به برگزاری عروسی با جمعیت زیاد می‌کنند برخورد داشته باشند.

صفایی ادامه داد: تشخیص این مهم که مراسم عروسی موجب تهدید بهداشت عمومی هست یا نه با شبکه بهداشت و درمان است و همه باید با متولیان بهداشت و درمان همکاری کنند.

وی اضافه کرد: بنابر اعلام شبکه بهداشت و درمان قشم برای چندین مورد و برخی از شوراها و دهیاری‌ها پرونده تشکیل شده و مراحل در حال انجام است.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان قشم گفت: شاید تعطیلی کلی عروسی‌ها ممکن و منطقی نباشد اما باید نسبت به مدیریت و رعایت تمامی شیوه‌نامه‌های بهداشتی و پرهیز از تجمعات گسترده اقدام شود.

صفایی عنوان کرد: قانونگذار برای کسانی که بهداشت عمومی جامعه را تهدید کنند تا یک سال حبس در نظر گرفته و در همین راستا برخورد با متخلفان قاطعانه انجام می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: گرانفروشی مصداقی از ظلم به عامه مردم است و تمامی واحدهای صنفی متخلف پلمب خواهند شد.

منبع: فارس

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها