افزایش تولید بیش از یک میلیون مگاواتی نیروگاه خلیج فارس در سال جهش تولیدمدیر عامل شرکت تولید نیروی برق خلیج فارس از افزایش تولید بیش از یک میلیون مگاواتی نیروگاه گازی خلیج فارس در سال 99 نسبت به سال گذشته خبر داد.

 

به گزارش صبح ساحل، مدیر عامل شرکت تولید نیروی برق خلیج فارس با اعلام عملکرد تا پایان بهمن سال 99، از افزایش تولید برق در سال 1399 به میزان 18/29 درصد نسبت به مدت زمان مشابه در سال گذشته خبر داد و گفت: تولید برق در نیروگاه گازی خلیج فارس با  شش واحد 1/165 مگاواتی جمعا به ظرفیت 990 مگاوات ساعت و با توجه به درخواست شبکه برق کشور به میزان پنچ میلیون 28 هزار و 681 مگاوات ساعت رسید و آمادگی تولید با افزایش 35/5 درصدی نسبت به مدت زمان مشابه در سال قبل به بیش از پنج میلیون 850 هزار مگاوات ساعت رسیده است. این افزایش تولید انرژی و بهبود سطح آمادگی نیروگاه در حالی صورت پذیرفته که تحریم های ظالمانه علیه کشور در حوزه سخت افزاری و نرم افزاری در سال جاری افزایش یافته بود.

«محمد مهنی نژاد» مدیر عامل شرکت تولید نیروی برق خلیج فارس با عرض تبریک تولد مولی الموحدین حضرت علی (ع)، این موفقیت ارزشمند را حاصل پشتکار و ممارست متعهدانه و مستمر تمامی کارکنان متعهد نیروگاه گازی خلیج فارس دانست و افزود:  با توجه به بیانات مقام معظم رهبری در سال جهش تولید، کارکنان نیروگاه تمام تلاش خویش را برای تولید و آمادگی تولید برق پایدار و با کیفیت در طول سال بخصوص پیک تابستان امسال که به عنوان سال جهش تولید بود بکار گرفتند.

مدیر عامل شرکت تولید در ادامه گفت: با تلاش کلیه پرسنل و برنامه ریزی مناسب جهت بهبود راندمان نیروگاه، خروج اضطراری(تریپ)  نیروگاه گازی خلیج فارس تا پایان بهمن 99، نسبت به سنوات گذشته بیش از 300 درصد کاهش یافته است. همچنین پیک برق سال 1399 با کمترین خاموشی ممکن و با آمادگی بیش از 98% محقق شده است.  مهنی نژاد همچنین گفت: علیرغم وجود محدودیت های بسیار در تامین مواد اولیه مورد نیاز در ساخت قطعات و تجهیزات مورد نیاز به واسطه تحریم های موجود، به منظور حفظ سطح آمادگی نیروگاه جهت تولید انرژی در پیک سال 1400، تعمیرات اساسی دو واحد (واحدهای GT11 و GT41) در سال جاری برنامه ریزی شده است که تاکنون تعمیرات اساسی یک واحد انجام شده و تعمیرات اساسی واحد دوم (GT41) نیز در حال انجام می باشد. همچنین تاکنون سه بازدید دوره ای واحد های گازی نیروگاه با تلاش کارشناسان متخصص نیروگاه گازی خلیج فارس انجام شده است.

 

لازم به ذکر است نیروگاه گازی خلیج فارس به عنوان حامی  محیط زیست در  تولید انرژی پاک و عاری از هر نوع آلودگی  در سال 98 مورد تقدیر سازمان محیط زیست استان هرمزگان قرار گرفت. این نیروگاه دارای شش واحد 1/165 مگاواتی از نوع GT 13_E2 می باشد که در جنب شهر قلعه قاضی قرار دارد و بیشتر از یک سوم تولید برق استان هرمزگان را بر عهده دارد.

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها