فراخوان یازدهمین جشنواره فیلم «اردی‌بهشت» هرمزگان منتشر شد مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان از اعلام فراخوان یازدهمین جشنواره فیلم اردیبهشت هرمزگان(بخش استانی) خبر داد.
 
به گزارش صبح ساحل، رضا کمالی در این خصوص گفت:یازدهمین جشنواره فیلم اردیبهشت با همکاری انجمن های سینمای جوان و سینماگران استان هرمزگان با اهداف کشف جوانان مستعد در زمینه فیلم و ارتقای سطح آگاهی فیلمسازان نسبت به مقوله سینما، در ابتدای سال 1401 برگزار می شود.
وی به بخش ها و قوانین مندرج در فراخوان اشاره کرد و افزود:علاقه مندان به شرکت در این رویداد می توانند بر اساس فراخوان تدوین شده که به شرح ذیل می باشد در جشنواره شرکت کنند. 
 

وی در خصوص بخش های جشنواره اردی بهشت، خاطرنشان کرد: یازدهمین جشنواره فیلم اردیبهشت در چهار بخش داتسانی، مستند، تجربی و انیمیشن برگزار می شود.

کمالی زرکانی با اشاره به برگزاری مقررات جشنواره، عنوان کرد: حداکثر زمان فیلم های ارسالی برای هر بخش۴۰ دقیقه، سال تولید آثار ارسالی می بایست ۱۳۹۷ و بعد از آن، فیلم های ارسالی باید در ۲ نسخه بصورت دی وی دی خانگی ارسال شود، مشخصات فیلم(نام فیلم، مدت زمان و نام کارگردان) بر روی لوح فشرده نوشته شود، به همراه آثار فرستاده شده و ارسال عکس پرسنلی و دو قطعه عکس از صحنه فیلم بر روی لوح فشرده و تکمیل فرم شرکت الزامی است.

وی با بیان اینکه نسخه های ارسالی اولیه به هیچ عنوان عودت داده نمی شود، تصریح کرد: فیلم هایی که در دوره های قبل(در هر بخشی) به دبیرخانه جشنواره ارسال شده اند حق حضور دوباره را ندارند و  شرکت کنندگان محدودیتی در تعداد آثار ارسالی ندارند ولی برای هر فیلم باید فرم مجزا تکمیل شود(کپی فرم نیز مورد قبول است) و بر روی هر دی وی دی فقط یک فیلم کپی شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان ادامه داد: فیلمسازانی و تهیه کنندگانی حق حضور در بخش استانی را دارند که متولد استان هرمزگان بوده  و یا حداقل سابقه ۳ سال فعالیت هنری در این استان را داشته باشند.

وی با بیان اینکه امضا کننده فرم از طرف دبیرخانه جشنواره صاحب اثر شناخته می شود و تمام مسئولیت حقوقی آن بر عهده صاحب امضا است، عنوان کرد: دبیرخانه جشنواره اجازه دارد حداکثر ۳ دقیقه از فیلم را برای امور تبلیغاتی و اطلاع رسانی خود استفاده کند و نسخه های اصلی فیلم‌های راه یافته به جشنواره می بایست در یکی از قطع هایHD , DV و  Full HD و با یکی از فرمت هایMOV(H.۲۶۴) MPEG۲-  AVI-  MP۴(H.۲۶۴) و دارای قابلیت اجرا بر روی سیستم عامل ویندوز حداکثر یک هفته پس از اعلام اسامی به دبیرخانه جشنواره ارسال شود در غیر اینصورت فیلم از جشنواره حذف خواهد شد.

کمالی زرکانی با اشاره به اینکه آثاری که استانداردهای فنی پخش را نداشته باشند از جشنواره حذف می شوند، تصریح کرد:  پس از راهیابی اثر به جشنواره امکان خارج کردن آن از برنامه وجود ندارد.

وی با بیان اینکه هیچ جایزه ای بین دو اثر تقسیم نخواهد شد و جایزه بهترین فیلم در هر بخش به کارگردان اثر اعطا خواهد شد، اظهار کرد: دبیرخانه جشنواره مسئولیتی در قبال آسیب های ناشی از ارسال نامطلوب آثار از جانب شرکت کننده را ندارد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان اضافه کرد: داوطلبین شرکت در جشنواره جهت کسب اطلاعات بیشتر و ارسال آثار می توانند به  نشانی بندرعباس- بلوار پاسداران- اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان هرمزگان- اداره امور سینمایی مراجعه کنند یا به شماره تلفن ۴۱-۰۷۶۳۳۴۴۶۵۴۰ داخلی ۲۳۹ تماس بگیرند.

وی با اشاره به اینکه مدیریت بخش اجرایی جشنواره برعهده انجمن سینماگران استان هرمزگان و مدیریت بخش آموزشی جشنواره برعهده انجمن سینمای جوان استان هرمزگان است، بیان کرد: آخرین مهلت ارسال آثار بیستم بهمن ماه ۱۴۰۰، اعلام آثار راه یافته هفته آخر فروردین ماه ۱۴۰۱ و زمان برگزاری جشنواره اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ است.

 
جوایز
جایزه اول بهترین کارگردانی فیلم داستانی: پنجاه میلیون ریال
جایزه دوم بهترین کارگردانی فیلم داستانی: سی میلیون ریال
جایزه اول بهترین کارگردانی فیلم مستند: پنجاه میلیون ریال
جایزه دوم بهترین کارگردانی فیلم مستند: سی میلیون ریال
جایزه  اول بهترین فیلم کارگردانی تجربی: پنجاه میلیون ریال
جایزه  دوم بهترین فیلم کارگردانی تجربی: سی میلیون ریال
جایزه اول بهترین کارگردانی فیلم انیمیشن: شصت میلیون ریال
جایزه دوم بهترین کارگردانی فیلم انیمیشن: سی میلیون ریال
جایزه بهترین تصویربرداری: سی میلیون ریال
جایزه بهترین تدوین: سی میلیون ریال
جایزه بهترین فیلمنامه: سی میلیون ریال
جایزه بهترین تحقیق و پژوهش: سی میلیون ریال
جایزه بهترین صدا برداری یا صدا گذاری: سی میلیون ریال
جایزه بهترین انیماتور: سی میلیون ریال
جایزه ویژه هیات داوران به بهترین فیلم جشنواره : هفتاد میلیون ریال
جایزه ویژه زنده یاد کوروش گرمساری: پنجاه میلیون ریال
جایزه بهترین فیلم از نگاه مردمی: سی میلیون ریال
جایزه بهترین بازیگر مرد جشنواره: سی میلیون ریال
جایزه بهترین بازیگر زن جشنواره: سی میلیون ریال
جایزه بهترین موسیقی فیلم: سی میلیون ریال
هیات داوران می تواند از میان رشته های ، جلوه های ویژه، ، تیتراژ، طراحی صحنه و لباس یک جایزه ویژه به ارزش سی میلیون ریال اعطا نماید.
 
منتشر شده: 1
سارا
۳۰ آبان ۱۴۰۰
سلام خدایی چه فراخوان با ارزشی و چه جوایز با رزش تری!!!!!!! درسته که هنر قیمتی نداره اما بزرگواران ۲ تومن و ۳ تومن که خودتون یه بار برین تا سوپر سر کوچه تموم شده!!!!!! متاسفم
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها