مدیر مرکز پایش و کنترل کیفیت آبفای استان:

آلودگی در حوضچه‌های آبگیر بندرعباس مشاهده نشده استمدیر مرکز پایش و کنترل کیفیت شرکت آب وفاضلاب هرمزگان با اشاره به نشت لوله نفتی شرکت نفت ستاره خلیج فارس گفت: در حال حاضر در حوضچه‌های آبگیر آب شیرین کن‌های ساحلی استان هیچ گونه آلودگی نفتی گزارش نشده است.

به گزارش صبح ساحل، «پریسا زارعی»، مدیر مرکز پایش و کنترل کیفیت شرکت آب وفاضلاب هرمزگان روز چهارشنبه با اعلام این خبر به رسانه افزود: اقدام های احتیاطی پس از نشت لوله نفتی و احتمال ورود لکه های نفتی به دریا و نفوذ به حوضچه های آبگیر آب شیرین کن های هرمزگان انجام شده است.

وی یبان داشت: اگرچه منشا این آلودگی به طور دقیق اعلام نشده است اما آبفا در راستای جلوگیری از ایجاد خسارت به تاسیسات و همچنین پیشگیری از آلودگی آب های تولیدی اقدام به این کار کرد.

«محمدعلی دادور»، مدیرعامل پالایشگاه نفت ستاره خلیج فارس ضمن تایید شکستگی خط انتقال میعانات گازی این شرکت گفت: خروج میعانات گازی از محلی شکستگی متوقف شده و به زودی عملیات ترمیم آغاز می شود. دادور افزود: شکستگی لوله به دلیل حجم غیرقابل انتظار سیلاب ناشی از بارندگی بود که ساعت پنج صبح چهارشنبه ۲۹دی منجر به بروز حادثه در مسیر رودخانه کل شد.

وی ادامه داد: نیروهای عملیاتی فوری به محل حادثه اعزام شدند و مهار میعانات گازهای خروجی آغاز شد. مدیرعامل پالایشگاه نفت ستاره خلیج فارس اضافه کرد: خروج این گازها می نواند منجر به بروز عوارضی از جمله سردرد در اهالی منطقه تحت تاثیر آن گردد که بابت این حادثه از مردم عذرخواهی می کنیم.

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها