رییس کل دادگستری هرمزگان:

بیش از ۵ هزار مترمربع از اراضی ملی و دولتی در قشم رفع تصرف شدرییس کل دادگستری استان هرمزگان از رفع تصرف پنج هزار ۶۵۰ متر مربع از اراضی ملی و دولتی در جزیره قشم خبر داد.

به گزارش صبح ساحل، «مجتبی قهرمانی»، رییس کل دادگستری استان هرمزگان گفت: ارزش تقریبی اراضی رفع تصرف شده بیش از ۲۲ میلیارد ریال است و این رفع تصرفات پس از طی مراحل قانونی و انجام استعلامات مورد نیاز از مراجع ذی ربط به دستور دادستان عمومی و انقلاب جزیره قشم به مرحله اجرا درآمده است.

وی با اشاره به تخریب مستحدثات غیرمجاز در این اراضی نیز توضیح داد: این مستحدثات شامل دیوارچینی، پی سنگی و سد و بند خاکی بود که در خارج از محدوده طرح هادی روستای توریان قرار داشت و با همکاری یگان حفاظت از اراضی ملی، دولتی و اجراییات سازمان منطقه آزاد و ماموران انتظامی قشم، تخریب شد.

رییس کل دادگستری استان هرمزگان آزادسازی اراضی ملی و رفع تصرف از منابع طبیعی را از جمله اولویت‌های این دادگستری برشمرد و تصریح کرد: در راستای اجرای بند دوم اصل ۱۵۶ قانون اساسی ناظر بر احیای حقوق عامه، هرگونه زیاده‌خواهی و دست‌اندازی به اراضی ملی و دولتی و عرصه‌های طبیعی، واکنش شدید دستگاه قضایی و مجازات متخلفان را به همراه خواهد داشت.

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها