در شهرهای زرد و آبی:

الزام استفاده از ماسک در فضای باز برداشته شدسخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا با بیان اینکه احتمال ورود سویه‌های جدید کرونا وجود دارد، گفت: در شهرهای زرد و آبی الزام استفاده از ماسک در فضای باز برداشته شده است.

  

به گزارش صبح ساحل، عباس شیراوژن امروز در یک برنامه تلویزیونی با بیان اینکه وضعیت کرونا در جهان پایدار نیست، اظهار کرد: وضعیت کرونا بی‌ثبات است و افزایش ابتلا در حد 10 هزار نفر را در کشورهای اروپایی، آمریکای شمالی و جنوبی و استرالیا شاهد هستیم. تعداد فوتی‌ها نیز در این کشورها و برخی کشورهای آسیایی سه رقمی است. اگرچه روند کرونا در سطح جهان رو به کاهش است اما بیماری همچنان قربانی می‌گیرد و بنابراین مردم ما که به کشورهای دیگر سفر می‌کنند باید مراقب این مسئله باشند.

وی افزود: در کشورهای منطقه نیز وضعیت به همین گونه است و عربستان، امارات، قطر و عراق شاهد افزایش موارد ابتلا به کرونا هستند.

شیراوژن ادامه داد: احتمال ورود سویه‌های جدید کرونا به کشور وجود دارد، اما امیدواریم موج جدیدی نداشته باشیم. در کشور ما وضعیت کرونا روند صعودی ندارد و از این جهت امیدوارکننده است. باید این احتمال را بدهیم که در آینده شرایط دیگری داشته باشیم.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا خاطرنشان کرد: روز گذشته در ستاد ملی کرونا تصویب شد که استفاده از ماسک در فضاهای باز الزامی نیست اما حتماً این انتظار را داریم که اگر رنگ نقشه کرونا تغییر کرد؛ مردم همچنان از ماسک استفاده کنند.

به گفته او، در زمان حاضر 357 شهر آبی و 90 شهر زرد در نقشه کرونایی کشور وجود دارد و در شهرهای زرد و آبی نیازی به استفاده از ماسک در فضای باز نیست اما در اماکن مسقف شلوغ، پرتردد و پرازدحام توصیه به استفاده از ماسک و رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی می‌شود.

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها