کلاهبرداری با وعده فروش نوزاد در هرمزگانفرمانده انتظامی استان هرمزگان از شناسایی و دستگیری مجرم سایبری که با وعده فروش نوزاد در فضای مجازی از شهروندان کلاهبرداری می نمود، خبر داد. 
 
به گزارش صبح ساحل، سردار"غلامرضا جعفری"، در تشریح این خبر بیان کرد: در پی رصد فضای مجازی توسط کارشناسان پلیس فتا و برخورد با صفحه خرید و فروش نوزاد در هرمزگان، موضوع به صورت ویژه در دستور کار پلیس فتا استان قرار گرفت.
این مقام مسئول تصریح کرد: طی اقدامات فنی و تخصصی کارشناسان پلیس فتا، فرد مجرم در بندرعباس مورد شناسایی قرار گرفت و پس از هماهنگی‌های قضائی این فرد که با وعده خرید و فروش نوزاد در فضای مجازی اقدام به کلاهبرداری از افراد متقاضی می‌کرد در عملیاتی غافلگیرانه دستگیر شد.
وی افزود: متهم ابتدا منکر بزه انتسابی شد ولی پس از مواجهه ‌شدن با مستندات و مدارک جمع آوری شده از سوی کارشناسان به جرم خود اعتراف کرد و بیان داشت فرزند نوزادی داشتیم که بیمار بود به علت نداشتن توان مالی با انتشار مشخصات در اینستا توانستیم اورا به فروش برسانیم تا افراد دیگری از وی مراقبت نمایند وبعد فکر کردیم که می توانیم از این طریق کسب درآمد نماییم.
فرمانده انتظامی استان با تأکید بر این موضوع که قانون‌گذار در ماده ١١ قانون حمایت از اطفال و نوجوانان این اقدام را مجرمانه تلقی کرده است به شهروندان عزیز توصیه کرد: به تبلیغات دروغین افراد سودجو در فضای مجازی توجه نکنند. 
سردار جعفری در پایان از کاربران فضای مجازی خواست: در صورت مواجهه با موارد مجرمانه و مشکوک می‌توانند مراتب را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.Cyberpolice.ir و یا با شماره تماس 096380 به مرکز فوریت‌های سایبری پلیس فتا گزارش کنند.
برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها