آمار مبتلایان کرونا در هرمزگان به یکهزار و ۹۰۱ نفر رسیدسخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان از ابتلای یکهزار و ۹۰۱ نفر و بستری ۵۰ نفر براثر کرونا در بیمارستان استان خبر داد.

    

به گزارش صبح ساحل، فاطمه نوروزیان شب گذشته گفت: از شمار بیماران بستری، هشت نفر در شبانه روز گذشته بستری شدند و وضعیت ۱۵ نفر به دلیل پیشرفت بیماری وخیم بوده و در بخش مراقبت های ویژه تحت نظر هستند.

وی خاطرنشان کرد: خوشبختانه در شبانه روز گذشته فوتی جدید کرونا در هرمزگان ثبت نشد و آمار فوتی‌ها در همان رقم ۲ هزار و ۶۴۳ نفر باقی است.

نوروزیان با تاکید بر انجام واکسیناسیون کرونا و نقش آن در کاهش شمار فوتی ها، گفت: اگر در پیک اخیر شاهد فوتی ها و مبتلایان کمتر در مقایسه با پیک های گذشته هستیم، به دلیل انجام واکسیناسیون و استقبال گسترده مردم در تزریق دزهای اول و دوم و وجود ایمنی نسبی در بدن شهروندان است.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان میزان پوشش واکسیناسیون کووید ۱۹ در استان در دُز اول را ۸۲ درصد ، در دز دوم ۷۲ درصد ، دز سوم ۵۰ درصد و در دز چهارم ۶ درصد اعلام کرد و بیان داشت: افرادی که تاکنون واکسن کووید-۱۹ تزریق نکرده اند ، بیشتر از سایر افراد در معرض ابتلا قرار دارند و باید در اسرع وقت به مراکز واکسیناسیون مراجعه و واکسن نوبت اول و سپس یک ماه بعد نوبت دوم را دریافت کنند.

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها