در آستانه دهه فجر؛

عملیات حفاری تونل شمالی شهید خادم‌صادق شیراز پایان یافتعملیات حفاری تونل شمالی شهید خادم‌صادق در آستانه دهه فجر با حضور شهردار شیراز، رئیس کمیسیون حمل‌ونقل، ترافیک و عمران شورای اسلامی شهر، معاون هماهنگ‌کننده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا(ص) و جمعی از معاونان و مدیران شهرداری و این قرارگاه سازندگی پایان یافت.

 

به گزارش صبح ساحل و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری شیراز، عملیات حفاری تونل شمالی شهید خادم‌صادق در آستانه دهه فجر با حضور محمدحسن اسدی شهردار شیراز، علی‌اکبر سلطانی رئیس کمیسیون حمل‌ونقل، ترافیک و عمران شورای اسلامی شهر، سردار اسدالله حاجی‌زمانی معاون هماهنگ‌کننده قرارگاه خاتم‌الانبیا(ص)، سردار بهرام قاسمی مشاور قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا(ص) در استان فارس و جمعی از معاونان و مدیران شهرداری و قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا(ص) پایان یافت.

این تونل به‌ طول ۴.۵ متر، عرض ۱۶ متر و ارتفاع ۱۰ متر بوده و میزان خاکبرداری تونل ۶۰هزار متر مکعب است.

در بازدید یک روزه مدیریت شهری و مدیران قرارگاه خاتم‌الانبیا(ص) از پروژه‌های کلان شهری در آستانه دهه فجر که از ساعات آغازین صبح امروز صورت گرفت، پروژه بزرگراه سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی نیز مورد بررسی نقطه به نقطه قرار گرفت.

پروژه بزرگراه سپهبد شهید سلیمانی یکی از مسیرهای اصلی در راستای تکمیل رینگ شرقی- غربی شیراز بوده که طی سه فاز طراحی شده و ۲ فاز از این بزرگراه احداث و فاز سوم نیز در حال تکمیل است.

 تونل‌های شهید دادالله شیبانی و شهید خادم صادق در مسیر پروژه شهید سپهبد سلیمانی منجر به کاهش هزینه تملک املاک، صیانت از باغ‌های در مسیر و اطراف پروژه، حفظ محیط زیست، حفظ جاده دسترسی به باغ‌ها و همچنین سرعت در اجرای پروژه می‌شوند که تونل‌های شهید دادالله شیبانی پیش از این به اتمام رسیده است‌.

شهردار شیراز در این راستا گفت: تا چند ماه آینده و در نیمه نخست سال دیگر، سه فاز بزرگراه سپهبد شهید سلیمانی به بهره‌براری و به شهروندان تقدیم می‌شود.

رئیس کمیسیون حمل‌ونقل، ترافیک و عمران شورای اسلامی شهر شیراز نیز با اشاره به اتمام تونل‌ شمالی پروژه بزرگراه شهید سلیمانی بیان کرد: تا چندماه آینده شاهد پایان تونل جنوبی شهید خادم‌صادق وامکان بهره برداری این مسیر شریانی باشیم.

مدیریت شهری و مدیران قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا(ص)‌ همچنین از ایستگاه‌های درحال بهره‌برداری میدان امام حسین(ع)، امیر کبیر و قهرمانان در فاز یک خط ۲ قطار شهری بازدید کردند.

شهردار شیراز در این راستا اظهار کرد: فاز یک خط ۲ قطار شهری از ایستگاه قهرمانان در میان‌رود تا ایستگاه امام حسین(ع) در دهه فجر به بهره‌برداری رسیده و مسافرگیری می‌شود.

با اتصال خط ۲ به خط یک مترو شیراز که حاصل تلاش شهرداری، شورای اسلامی شهر شیراز و قرارگاه خاتم‌الانبیا(ص) است، دسترسی مردم جنوب شیراز به شرق، غرب و شمال این کلانشهر با سهولت بیشتری میسر و اثر قابل توجهی در کنترل ترافیک شهری دارد.

بازدید میدانی از زیرگذر گویم نیز به‌طور تخصصی در دستور کار مدیر شهری و همراهان بود که علاوه بر این بازدید نشستی تخصصی در حاشیه بازدید در مورد مسائل این محور شریانی با حضور علی‌اکبر سلطانی  و سیده مریم حسینی اعضای شورای اسلامی شهر، سردار اسدالله حاجی‌زمانی معاون هماهنگ‌کننده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا(ص) و معاونین و مدیران شهرداری و  قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا(ص) به‌منظور رفع معارض، تملک و بازگشایی مسیر برای پیشبرد کار برگزار شد.

محمدحسن اسدی در مورد این محور شریانی که گلوگاه اتصالی شیراز به استان‌های شمال و شمال غربی بوده، گفت: این پروژه از اهمیت بالایی برای مدیریت شهری برخوردار بوده و برای تکمیل سرموعد آن به‌منظور رفاه حال مردم تلاش می‌کنیم.

 رئیس کمیسیون حمل‌ونقل، ترافیک و عمران شورای اسلامی شهر شیراز نیز در این بازدید یک روزه اظهار کرد: در دهه فجر شاهد تحقق جهش عمرانی هستیم.

علی‌اکبر سلطانی گفت: در این دهه علاوه بر اتمام کارهای باقیمانده، پروژه‌های جدیدی را به‌منظور حل گره ترافیکی شهر و خدمات بهتر به شهروندان ارائه خواهیم داد.
برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها