شهردار شیراز:

۱۱۲ پروژه شهرداری شیراز با اعتبار ۱۳۴۱۰ میلیارد تومان افتتاح و کلنگ‌‌زنی می‌شودشهردار شیراز گفت: ۱۱۲پروژه شهرداری شیراز با اعتبار ۱۳۴۱۰ میلیارد تومان افتتاح و کلنگ‌زنی می‌شود.
 
 
به گزارش صبح ساحل و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری شیراز، محمدحسن اسدی در نشست خبری با تبریک ولادت امام علی(ع) و فرارسیدن دهه پرفروغ فجر بیان کرد: ۱۱۲ پروژه بزرگ عمرانی با اعتباری بالغ بر ۱۳هزار و ۴۱۰ میلیارد تومان در دهه فجر افتتاح و کلنگ‌زنی می‌شود.
 
شهردار شیراز گفت: درصورتی که مصوبات به نحو شایسته پیگیری  شود، شکی نیست که شیراز ۱۴۰۴ با شیراز امروز در همه ابعاد و زمینه‌ها بسیار متفاوت خواهد بود. 
 
 اسدی با تصریح اینکه  امسال به دلیل تعداد و تنوع پروژه‌ها برنامه‌های افتتاح و کلنگ‌زنی شهرداری شیراز طی ۲ ماه آینده در ۵ یا ۶ مرحله  اجرایی می‌شود، ادامه داد: جشنواره پروژه‌های عمرانی در قالب جهش عمرانی کلانشهر شیراز از ابتدای دهه فجر تا نیمه شعبان ادامه خواهد داشت.
 
بنابه گفته مقام ارشد مدیریت شهری شیراز، طی فرآیند تعریف شده، از میان ۱۶۸ طرح، ۱۱۲ پروژه به ارزش ۱۳ هزار و‌۴۱۰ میلیارد تومان است.

او با بیان اینکه پروژه‌های دهه فجر شهر شیراز در حوزه‌های عمرانی، خدماتی، گردشگری و رفاهی و حمل‌ونقل ریلی است، اظهار کرد: در حوزه حمل‌ونقل ریلی دو پروژه کلان خواهیم داشت که شروع عملیات اجرایی خط ۳ متروی شیراز به‌همراه کلنگ‌زنی ۳ ایستگاه به ارزش پنج‌هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان و بهره‌برداری از فاز نخست خط ۲ مترو شیراز به ارزش ۳ هزار میلیارد تومان تقدیم به شهروندان سومین حرم اهل بیت(ع) خواهد شد.

 مرمت و بهسازی معابر سطح مناطق شهرداری شیراز با اعتبار ۱۸۱ میلیارد تومان و لوله‌گذاری آب‌های سطحی در مناطق شهر شیراز با ارزش ۱۴۲ میلیارد تومان، پیاده‌روسازی در سطح مناطق با اعتبار ۲۱۱ میلیارد تومان و احداث نمازخانه و ساخت و بهسازی مساجد به ارزش ۴ میلیارد تومان از دیگر پروژه‌هایی بود که شهردار شیراز به آن اشاره کرد.  

 او با اشاره به اهمیت پرداختن به ورزش و نشاط جامعه، تاکید کرد: ۷پروژه ورزشی شامل اجرای زمین چمن طبیعی در منطقه ۲، زمین فوتبال ساحلی باغ جنت، احداث ۲ سالن ورزشی و پیست موتورسواری بوستان مادر با اعتبار ۵۳ میلیارد تومان در زمره پروژه‌های دهه فجر امسال است.

 اسدی در ادامه بیان داشت: پروژه احداث  ایستگاه آتش‌نشانی در محله بنی‌هاشمی و بهره‌برداری از ایستگاه گویم و مرکز امداد و نجات شمال غرب شیراز به ارزش ۲۶ میلیارد تومان، احداث بوستان‌ها و باغ‌راه‌ها با اجرای ۱۱ پروژه به ارزش ۱۰۰ میلیارد تومان، در بخش بهسازی آسفالت و معابر در سطح مناطق شهر پروژه‌هایی با ارزش ۱۷ میلیارد تومان اجرایی می‌شود.

 شهردار شیراز با بیان اینکه در مجموع برای احداث بزرگراه‌های شهر شیراز، اعتبار ۵۷۵ میلیارد تومانی تخصیص یافته است، افزود: در خصوص احداث بولوارها ۲ پروژه مد نظر است که در مجموع ۲۹ میلیارد تومان اعتبار خواهد داشت. 

 او افزود: در احداث پارکینگ طبقاتی یک پروژه خواهیم داشت که احداث پارکینگ آیت‌ا... شهید دستغیب در مجاورت حرم حضرت شاهچراغ(ع) با ظرفیت هزار خودرو به ارزش ۳۰۰ میلیارد تومان کلنگ‌زنی می‌شود.
 
اسدی، کلنگ‌زنی پروژه‌های ساختمانی با ۷ پروژه با اعتباری بالغ بر ۴۱۵ میلیارد تومان که تکمیل ساختمان فرهنگی باغ موزه دفاع مقدس، احداث پایگاه چندمنظوره مدیریت بحران منطقه ۲ و احداث ساختمان‌های مدیریت بحران مناطق ۶ و ۹ و فاز نخست ساختمان شهرداری مرکزی شیراز و تکمیل و اجرای ساختمان فرهنگی بوستان نماز و مجتمع تفریحی و گردشکری دراک از جمله آنهاست.

شهردار شیراز در خصوص افزایش هزینه‌های پروژه‌های عمرانی به دلیل افزایش تورم و نوسانات ارزی گفت: طبیعتاً تورم بر افزایش هزینه‌های پروژه های عمرانی تاثیر می گذارد؛ اما اجازه نمی دهیم این موضوع بر جنبش و جهش عمرانی شهر شیراز تأثیر بگذارد.

اسدی به موضوع محرومیت‌زدایی از چهره مناطق ۱۱ گانه اشاره و خاطرنشان کرد: اعتبارات محرومیت زدایی به صورت ۱۰۰درصد تخصیص خواهد یافت و شهرداران مناطق مکلف هستند ۷۷ پروژه تعریف شده برای ۴۰ محله محروم را اجرایی کنند.

او بر ضرورت تقویت و توسعه فرهنگ شهروندی در شیراز تاکید کرد و بیان داشت: شیراز جایگاه ویژه‌ای دارد که باید به آن توجه ویژه شود.

او همچنین بر ضرورت امیدآفرینی در مناطق مختلف و بخصوص مناطق کم‌برخوردار تاکید و خاطرنشان‌کرد: ایجاد ۱۰ کیلومتر خط ۲ مترو از شهرک میانرود تا میدان امام حسین(ع)، احداث دوربرگردان ها، دفع آب های سطحی، پروژه های ورزشی، ایستگاه‌های آتش‌نشانی، بهره‌برداری از یک هزار واحد پارکینگ در سطح شهر و مناسب‌سازی ۴۰ خیابان برای توانخواهان و نابینایان با همین رویکرد ایجاد شده است.

شهردار شیراز گفت: زمینه‌سازی برای معرفی شیراز به عنوان شهر مناسب‌سازی شده برای توانخواهان و نابینایان انجام شده و در این خصوص آمادگی داریم.

اسدی با توضیح اینکه فعالیت‌های شهرداری هم طبیعتاً با کاستی‌ها و کمبودهایی مواجه است که نمی‌توان آنها را نادیده گرفت، بیان داشت: وضعیت پیشرفت برنامه‌ها و پروژه‌هایی که در دهه فجر کلنگ زنی می شوند را به صورت کوتاه مدت اطلاع رسانی کرد.

اسدی در خصوص پروژه‌های نیمه تمام شهر شیراز نیز گفت: در حدود هزار پروژه کوچک و بزرگ در شهر شیراز داریم که از ۱۰ تا ۹۵درصد پیشرفت فیزیکی دارند که با ۲۰ هزار میلیارد اعتبار ظرف یکی دو سال اینده می تواند به بهره برداری برسد.

او در خصوص تکمیل پردیس سینمایی جوان در  میدان کوزه گری نیز گفت: این پردیس به دلیل خلع ید شدن پیمانکار تقریباً به حالت تعطیل درآمده بود اما اکنون ۷۰ نفر در این پروژه مشغول به کارند و ظرف سه ماه آینده به بهره برداری می رسد.
برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها