ایران یک - روسیه یک/ پاگشای قلعه‌نویی با تساویتیم‌های فوتبال ایران و روسیه در یک بازی تدارکاتی به تساوی رسیدند.

به گزارش صبح ساحل، ملی فوتبال در اولین دیدار تدارکاتی فیفادی فرودین‌ماه از ساعت ۲۰:۳۰ امشب در ورزشگاه آزادی به مصاف تیم ملی روسیه رفت.

قضاوت این دیدار را تیمور گینولین از ازبکستان با کمک‌های تیمور گینولین و آن دری تساپنکو بر عهده داشت.

ایران و روسیه در حالی به مصاف هم رفتند که در ۵ رویارویی قبلی، سه بار روس‌ها و یک بار تیم ملی کشورمان توانسته بود، به پیروزی برسد، آخرین دیدار ایران و روسیه به ۱۸ مهر ۱۳۹۶ بر می گردد که دو تیم به تساوی یک - یک رسیدند. حالا امشب دو تیم پس از ۶ سال دوباره به مصاف هم رفتند، آن هم در مسابقه‌ای که اولین محک تیم ملی ایران با سرمربی جدیدش یعنی امیر قلعه‌نویی بود.

بازی در حالی آغاز شد که هر دو تیم برای با ارائه یک فوتبال رو به جلو به دنبال رسیدن به دروازه حریف بودند، تاکتیکی که سبب شده بود توپ بیشتر در محوطه جریمه ایران و و روسیه در گردش باشد.
در اولین ضربه جدی تیم کشورمان، شوت امید نورافکن در دقیقه ۱۷ را دروازه‌بان روسیه مهار کرد.دقیقه ۲۳ ضربه ایستگاهی کنعانی‌زادگان را دروازه‌بان روسیه دفع کرد تا همچنان دروازه‌ها بسته بماند.
نکته قابل توجه در این نیمه پرتاب‌های بلند بیرانوند بود که سبب می‌شد توپ به سرعت به مهاجمان برسد و طارمی و مغانلو در موقعیت گلزنی قرار بگیرند.

در طرف مقابل روس‌ها با فشار با حرکت از عمق به دنبال باز کردن دروازه بیرانوند بودند و در دقیقه ۲۵ شوت دالر کوزیایف از داخل محوطه جریمه را بیرانوند در اختیار گرفت.

در دقیقه ۲۶ نفوذ روس‌ها در محوطه جریمه سبب شد تا سعید عزت‌الهی روی زینکوفسکی در محوطه جریمه خطا کند و داور ازبکستانی نقطه پنالتی را نشان دهد.میرانچوک توانست ضربه پنالتی را به خلاف شیرجه بیرانوند تبدیل به گل کند تا روسیه یک بر صفر پیش بیفتد.

در ادامه فشار تیم کشورمان برای زدن گل مساوی روی دروازه روسیه بیشتر شد. در یکی از موقعیت‌های جدی ضربه ایستگاهی احسان حاج‌صفی با اختلاف کمی از روی دروازه ماتوی سافونوف به بیرون رفت.
فشار ایران هر چه بیشتر از زمان بازی می‌گذشته بیشتر می‌شد و محمد محبی در دقیقه ۴۱ روی پاس طارمی در محوطه جریمه صاحب یک موقعیت تک به تک شد اما شوت او با بی‌دقتی آسمان را هدف گرفت.در نهایت نیمه اول با برتری یک بر صفر به نفع روسیه به پایان رسید.

نیمه دوم با شروع هجومی تیم کشورمان برای جبران گل خورده آغاز شد و در همان آغاز این نیمه بود که محمد محبی با خطای روس‌ها در محوطه جریمه سرنگون شد تا داور ازبکستانی برای دومین بار در این مسابقه اعلام پنالتی کند. طارمی پشت توپ قرار گرفت و این ضربه را تبدیل به گل کرد تا نتیحه مسابقه یک - یک مساوی شود.

در ادامه این تیم کشورمان بود که توپ و میدان را بیشتر در اختیار داشت و در دقیقه ۵۲ ضربه بغل پای فنی سعید عزت‌الهی با با برخورد به مدافع روسیه به کرنر رفت.
سه دقیقه بعد روس‌ها خطرناک ظاهر شدند اما شوت بازیکن روسیه را بیرانوند به بیرون فرستاد.
در ادامه از سرعت بازی کاسته شد و با وجود تلاش دو تیم برای خلق موقعیت خطرناک روی دروازه‌ها کمتر به نتیجه رسید تا بیرانوند و سافانوف کمتر به زحمت بیفتند.
فشار تیم کشورمان در ۱۰ دقیقه پایانی بیشتر شد و در یکی از این موقعیت‌ها در دقیقه ۸۸ ضربه محبی پس از یک چرخش از پشت شش قدم با اختلاف کمی از کنار دروازه به بیرون رفت.
در دقیقه ۹۱ در یکی از خطرناک‌ترین موقعیت‌های نیمه دوم، محبی با یک پاس طارمی را در پشت شش قدم صاحب توپ کرد اما ضربه مهاجم ایرانی پورتو که تنها دروازه‌بان را مقابلش می‌دید از کنار دروازه به بیرون رفت تا در نهایت دیدار تدارکاتی ایران و روسیه با تساوی یک - یک به پایان برسد و نتیجه دیدار 5 سال پیش تکرار شود.
ترکیب اولیه ایران:
علیرضا بیرانوند، احسان حاج‌صفی، شجاع خلیل‌زاده، سعید عزت‌اللهی، مهدی طارمی، شهریار مغانلو، حسین کنعانی‌زادگان، علی قلی‌زاده، محمد محبی، امید نورافکن و رامین رضاییان
سرمربی: امیر قلعه‌نویی
ترکیب اولیه روسیه:
ماتوی سافونوف، ویاچسلاو کاراوایف، روسلان لیتوینوف، ماکسیم اوسیپنکو، دانیل خلوسویچ، دالر کوزیایف، دانیل گلبوف، آنتون میرانچوک، آرسن زاخاریان، نیکولای کوملیچنکو، آنتون زینکوفسکی
سرمربی: والری کارپین

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها