دادستان مرکز هرمزگان:

بنیان‌های مالی قاچاقچیان را هدف قرار داده‌ایمدادستان عمومی و انقلاب مرکز استان هرمزگان گفت: باید با شناسایی دقیق و توقیف اموال قاچاقچیان مواد مخدر، سرچشمه فساد را خشکاند و زمینه تکرار جرم را از آنان گرفت.

به گزارش صبح ساحل، جلسه گروه نظارت کمیته شناسایی اموال و مبارزه با بنیان های مالی قاچاق و پولشویی با حضور علیرضا احمدی منش، دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان هرمزگان، نادعلی اُمّی، مدیر کل پیگیری مبارزه با قاچاق مواد مخدر دادستانی کل کشور و کیائی، مدیرکل مبارزه با بنیان‌های مالی قاچاق و پولشویی دادستانی کل کشور در محل سالن جلسات دادسرای عمومی و انقلاب بندرعباس برگزار شد.

«علیرضا احمدی منش»، دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان هرمزگان در این نشست گفت: چرخه اقتصادی و گردش مالی قاچاق مواد مخدر در دنیا یک گردش عظیم مالی است که اگر نتوان به دقت منابع اقتصادی قاچاقچیان را شناسایی و ضبط کرد، مقابله و مبارزه با قاچاق مواد مخدر چندان اثر گذار واقع نخواهد شد.

وی با بیان اینکه بنیان های مالی قاچاقچیان را هدف قرار داده ایم، تصریح کرد: این نشست با هدف تحقق وحدت رویه، دسترسی به راهکارهای قانونی اثر‌گذار و استفاده از تجربیات مشترک تشکیل شده است تا بتوان به این هدف مهم رسید.

این مقام قضایی شناسایی اموال ناشی از جرم قاچاق مواد مخدر را مکمل رسیدگی‌های قضایی دانست و اضافه كرد: بحث شناسایی و توقیف و ضبط اموال قاچاقچیان مواد مخدر موضوعی اساسی بوده که مغفول مانده و با اجرای این اصل بدون تردید برخورد های قضایی و احکام قاطع قانونی در رسیدگی به پرونده‌های قاچاق بازدارنده‌تر خواهد شد و ضمن خشکاندن سرچشمه فساد، از تکرار جرم توسط مجرمان خواهد کاست.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان هرمزگان با بیان اینکه در پارکینگ های هرمزگان هیچ خودرویی مربوط به قبل از سال ۱۴۰۰ وجود ندارد، این موضوع را با توجه به مدت زمان رسیدگی به پرونده‌های مواد مخدر که غالباً به دلیل پیچیدگی‌های فنی، طولانی می‌باشد، بسیار حائز اهمیت برشمرد.

کمیته شناسایی اموال قاچاقچیان در استان‌های مختلف فعال باشند

«نادعلی اُمّی»، مدیر کل پیگیری مبارزه با قاچاق مواد مخدر دادستانی کل کشور نیز در این جلسه گفت: باید کمیته شناسایی اموال قاچاقچیان در استان‌های مختلف فعال باشند و از روز اول برای شناسایی و مصادره اموال متهمان دارای جرایم سنگین در این زمینه اقدام کنند. این مسئول قضایی اضافه کرد: امروز ظرفیت هایی جدیدی مانند رصد تراکنش‌های مالی و استعلام‌های ثبتی و بانکی برای پیگیری اموال قاچاقچیان مواد مخدر وجود دارد و باید از این ظرفیت ها بیشتر استفاده کرد. کیائی مدیرکل مبارزه با بنیان های مالی قاچاق و پولشویی دادستانی کل کشور نیز در این نشست، اظهار داشت: در کمیته مبارزه با بنیان های مالی قاچاقیان مواد مخدر، هرچه به مصوبات و دستاوردها و کنترل های بیشتری برسیم نسبت به مرتکبان این حوزه و متهمان موفق‌تر خواهیم بود. وی گفت: داشتن برنامه مدون برای مبارزه با قاچاق مواد مخدر مؤثر بوده و موجب پیشرفت مطلوب در کارها می شود.

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها