خبرهای فرهنگی و هنری

انکاس، فیلم هنرمند هرمزگانی درجشنواره بین المللی فیلم هند
فیلم کوتاه «انکاس» ساخته محمود شاکری هنرمند هرمزگانی ،جایزه دوم کارگردانی و لوح تقدیر از جشنواره کلابوراگی هند به خود اختصاص داد. این اثر پیش تر به جشنواره راپیدلیون RapidLion ژوهانسبورگ آفریقای جنوبی راه یافته بود.
فریدون مشیری مشوقم بود
محمدعلی بهمنی شاعر نام‌آشنای ایرانی است که بسیاری از اشعار و ترانه‌های او مورد توجه خوانندگان و آهنگسازان مطرح قرار گرفته‌است. نقش بهمنی در رشد شعری هرمزگان بر کسی پوشیده نیست و همه مردم هرمزگان با ترانه‌های او از جمله ترانه‌هایی که مرحوم ناصر عبداللهی آن‌ها را خوانده‌است، خاطره دارند. او مدت زیادی ساکن بندرعباس بوده‌است و البته پاره‌ای از اشعار او هم متاثر از این جغرافیا بوده‌است. به عنوان مثال دریا و ساحل از دستمایه‌های مهم او برای سرودن اشعارش بوده‌است. چنان که می‌گوید: 《دریا منم ، همو که به تعداد موج هات/ با هر غروب خورده بر این صخره ها سرش》. متن زیر خلاصه‌ای از مصاحبه حامد جوادزاده با محمدعلی بهمنی است.
رییس مرکز روابط عمومی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خبر داد فعالان حوزه نشر زیر چتر حمایت دولت قرار می گیرند
رییس مرکز روابط عمومی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به مصوبه هیات دولت درباره حمایت از کسب‌وکار‌ها آسیب‌دیده از شیوع ویروس کرونا، از تخصیص این حمایت‌ها به اصحاب فرهنگ خبر داد.

بیشتر