وزرای خارجه امارات و عربستان سعودی به پاکستان میروندوزیر خارجه پاکستان از میزبانی همتایان اماراتی و سعودی برای بررسی تحولات کشمیر خبر داد.

به گزارش صبح ساحل و به نقل از مهر، شاه محمود قریشی وزیر خارجه پاکستان در پیامی توئیتری اعلام کرد که امروز چهارشنبه میزبان همتایان اماراتی و سعودی خود برای بحث پیرامون اوضاع کشمیر است حال آنکه همزمان، اتحادیه اروپا نیز خواستار خاتمه حکومت‎نظامی در جامو و کشمیر تحت تسلط هند شده است.قریشی همچنین اطمینان داد که از همه راه‎های دیپلماتیک ممکن برای احیاء حقوق مردم منطقه مورد مناقشه استفاده می‌کند.

گفتنی است حدود یک ماه پیش دهلی نو به صورت یکجانبه خودمختاری منطقه عمدتاً مسلمان‌نشین جامو و کشمیر را لغو کرد- اقدامی که با واکنش کشور همسایه یعنی پاکستان روبرو شد و تنش‌ها را در منطقه افزایش داد.

قریشی پیش از این گفته بود: در صورتیکه برخی شروط مان اجرایی شود می‌توانیم با دهلی‌نو درباره کشمیر وارد مذاکره شویم. وی همچنین از نقش طرف سوم برای میانجیگری میان اسلام آباد و دهلی‌نو برای تسهیل مذاکرات دوجانبه استقبال کرده بود.

به گفته قریشی، لغو وضعیت اضطراری که حدود ۴ هفته پیش اجرایی شد، بهبود حقوق ساکنان منطقه، آزادی رهبران کشمیری و مجوز دیدار با آنها از شروط اسلام آباد برای مذاکره با مقامات هند است.

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها