دیپلمات کویتی خوش بین به حل بحران کشورهای حوزه خلیج فارسمعاون وزیر خارجه کویت اظهار داشت که کشورش نسبت به حل بحران در شورای همکاری خلیج‌فارس و بهبود اوضاع خوش‌بین‌تر است.

به گزارش صبح ساحل، همزمان با سفر امیر کویت به واشنگتن برای دیدار با «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری آمریکا، «خالد الجار الله» معاون وزیر خارجه کویت اعلام کرد که کشورش نسبت به حل بحران در شورای همکاری خلیج‌فارس و بهبود اوضاع خوش‌بین‌تر است.

الجار الله گفت: «کویت از روز اول این بحران تأکید کرده است تا زمانی‌که اختلافات در شورای همکاری خلیج‌فارس حل و فصل نشود و روابط درون شورای همکاری به روال سابق برنگردد، کویت آرام نخواهد گرفت.»

«لارنس سیلورمن» سفیر آمریکا در کویت، اواخر هفته گذشته اعلام کرده بود که بحران در شورای همکاری خلیج‌فارس در دستور کار نشست امیر کویت و دونالد ترامپ در واشنگتن قرار داد.

دیدار «شیخ صباح الاحمد الصباح» امیر کویت با ترامپ قرار بود 12 سپتامبر( 21 شهریور) انجام شود که به دلیل کسالت شیخ صباح، این دیدار به تعویق افتاده است.

«مرزوق الغانم» رئیس پارلمان کویت، اواخر ماه آگوست گذشته پیامی از امیر کشورش به «شیخ تمیم بن حمد آل ثانی» امیر قطر منتقل کرد که طبق گفته ناظران، این پیام در ارتباط با تلاش‌های میانجیگرانه کویت برای حل بحران در شورای همکاری خلیج‌فارس بوده است.

عربستان سعودی، امارات، بحرین و مصر در ژوئن 2017 قطر را به اتهام حمایت از تروریسم، تحت محاصره سیاسی و اقتصادی قرار داده‌اند. دوحه با رد این اتهام، تأکید دارد که دلیل این اقدام خصمانه تاثیر بر تصمیم‌گیری ملی و استقلال آن است.

پیش از این کویت چندین بار تلاش‌هایی به منظور برقراری صلح و آشتی میان کشورهای حوزه خلیج‌فارس و ایجاد یک اتحاد دوباره انجام داد؛ اما عدم همکاری این کشورها٬ رسیدن به راه‌حلی را که همه طرفین از آن راضی‌ باشند٬ دشوار کرد.

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها