22 درصد جمعیت دانش آموزی هرمزگان چاق هستندبه گزارش صبح ساحل ، علیرضا باقری ظهر امروز در نشست دبیران تربیت بدنی مدارس شهرستان بستک اظهار داشت: یکی از دلایل چاقی در دانش آموزان کم تحرکی است که باید در زمینه تربیت بدنی دانش آموزان در مدارس تلاش مضاعف صورت گیرد.

وی با بیان اینکه بایستی برای فعالیت بدنی دانش آموزان برنامه منظم داشت گفت: حتی باید برای زنگ تفریح دانش اموزان برنامه داشت زیرا اکثر دانش اموزان در زنگ های تفرح در کلاس به سر می‌برند.

معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش هرمزگان عنوان کرد: استان هرمزگان جزو پنج استان چاق کشور محسوب می شود و عوامل مهمی چون مصرف فست فودها و تغذیه نامناسب و کم تحرکی در چاقی هرمزگانی تاثیر دارد.

باقری تاکید کرد: تحرک بدنی باید از مقطع ابتدایی شروع شود و اگر در سنین ابتدایی در بین دانش اموزان تحرک ایجاد شد در آینده می توانند ورزشکاران خوبی باشند.

این مقام مسوول با بیان اینکه در استان نیروهای متخصص خوبی وجود دارد و باید از وجود آنان بهره جست، افزود: در استان هرمزگان ۱۳ دکترای تربیت بدنی و ۶۷ فوق لیسانس در زمینه تربیت بدنی فعالیت می کنند که می توان از توان آنان بیشتر و بهتر استفاده کرد.

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها