میراث فرهنگی در جریان ایجاد حوضچه پرورش میگو در منطقه غار نمکی بوده استمدیرکل جهاد کشاورزی بیان کرد: استعلامات لازم از اداره کل میراث فرهنگی و شیلات هرمزگان اخذ شده و در خصوص ایجاد حوضچه‌های پرورش میگو در منطقه گنبد نمکی و غار نمکدان اقداماتی انجام شده است.

به گزارش صبح ساحل، علی باقرزاده عصر امروز(هشتم بهمن ماه) در جمع خبرنگاران، بیان کرد: استعلامات لازم از اداره کل میراث فرهنگی و شیلات هرمزگان اخذ شده و در خصوص ایجاد حوضچه‌های پرورش میگو در منطقه گنبد نمکی و غار نمکدان اقداماتی انجام شده است.
وی با بیان اینکه اجاره این پروژه ها به صورت سه ساله بوده و از سرمایه گذاران برای هر هکتار مبلغی بین ۱۰۰ تا ۱۵۰ هزار تومان اخذ می شود، افزود: باید از طریقی برای مردم درآمدزایی کنیم و چون دانش ایجاد حوضچه های متراکم را نداریم در حال حاضر مجبوریم از فناوری های موجود استفاده کنیم.
وی ادامه داد: با توجه به اینکه تمرکز از روی دریا به سمت آبخیزداری در حال تغییر است ما نیز در حال ایجاد عرصه های جدیدی به منظور اشتغال و درآمدزایی برای شاغلان در این حوزه هستیم.
وی  خاطرنشان کرد: ایجاد این پروژه می‌تواند نقش قابل توجهی در درآمدزایی و اقتصاد جامعه محلی ایفا کند ولی باید استانداردها در این زمینه رعایت شود تا ضمن توسعه اقتصادی جاذبه های فرهنگی و گردشگری آسیب نبیند.

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها