هرمزگان آماده برگزاری انتخابات سالم و پرشور استرئیس ستاد انتخابات هرمزگان با بیان اینکه صحت و سلامت انتخابات و برگزاری بدون نقص آن یکی از مهم ترین مسائل مطرح است که تمامی نقاط هرمزگان شرایط برگزاری چنین انتخاباتی را دارد، گفت: تمامی کسانی که قانون تایید کرده باید از هرگونه رفتارهای جانبدارانه و شائبه‌انگیز پرهیز کنند تا انتخابات در یک فرایند سالم و بدون نقص جریان پیدا کند.

به گزارش صبح ساحل، ناجی در نشست خبری صبح امروز(30 بهمن ماه) گفت: ستادهای انتخاباتی درهرمزگان از آذرماه فعالیت رسمی خود را آغاز کرده اند که در این راستا کمیته‌های مربوطه تشکیل و اعضای کمیته‌ها در سطح استان، شهرستان و بخش‌ها خود را برای برگزاری یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی آماده کردند.

وی با بیان اینکه برگزاری انتخابات و توجه به اهمیت برگزاری آن از سوی وزارت کشور به لحاظ وظیفه تخصصی که در قانون پیش‌بینی شده است وزارت کشور را مسئول برگزاری انتخابات و در واقع حسن جریان انتخابات تلقی کرده است، افزود: به جهت تاثیرگذاری انتخابات در فضای سیاست داخلی کشور به طور خاص، بایستی با دقت بیشتر و در جهت آماده سازی شرایط و فضای انتخاباتی برای برگزاری انتخابات خوب و حتماً در جهت تعادل بخشیدن به فضای انتخابات برای اتخاذ یک نتیجه مناسب و بهره مندی مردم از نتایج خوبش هست و وزارت کشور خود را موظف می‌داند تا در تمامی این ابعاد تلاش کند.

ناجی در ادامه به ترغیب مردم و  تشکیل احزاب و گروه‌های سیاسی و تشویق آنها برای حضور پررنگ در مبادلات و معادلات سیاسی اشاره کرد و افزود: تنظیم مناسبات سیاسی در سطح جامعه از دیگر وظایف وزارت کشور، استانداری ها و فرمانداری‌ها به شکل کلان بوده و هست و این آمادگی می‌تواند خود را در انتخابات نشان دهد.

ناجی اضافه کرد: امید است در این دوره از انتخابات نیز در روز دوم اسفند ماه با حضور پررنگ و با نشاط مردم در پای صندوق‌های رای مواجه باشیم و همچون دوره های قبل باز هم مردم عزیزمان بر اساس تشخیص خودشان، فرد اصلاح را انتخاب و راهی مجلس کنند.

رئیس ستاد انتخابات هرمزگان با بیان اینکه صحت و سلامت انتخابات و برگزاری بدون نقص آن یکی از مهم ترین مسائل مطرح است که تمامی نقاط هرمزگان شرایط برگزاری آن را دارد، گفت: تمامی کسانی که قانون تایید کرده باید از هرگونه رفتارهای جانبدارانه و شاعبه انگیز پرهیز کنند تا انتخابات در یک فرایند سالم و بدون نقص جریان پیدا کند.

ناجی افزود: پنج کرسی برای استان هرمزگان در مجلس شورای اسلامی وجود دارد که از این تعداد، ۳ کرسی متعلق به حوزه مرکزی به مرکزیت بندرعباس و شرق و غرب (میناب و بندرلنگه) و البته شهرستان‌ها و بخش‌های تابعه هر کدام یک کرسی درنظر گرفته شده و در مجموع باید ۵ نماینده را انتخاب و راهی مجلس شورای اسلامی کنیم.

وی با بیان اینکه فعالیت‌های انتحاباتی و ستاد انتخابات در چارچوب قانون انجام، و پیش‌بینی‌های لازم صورت گرفت، گفت: تعداد ۱۱۴ نفر از علاقمندان که خود را واجد شرایط ثبت نام می‌دانستند با مراجعه به مراکز تعیین شده، اقدام به ثبت‌نام کردند که از این تعداد، ۱۹ نفر را خانم‌ها و ۹۵ نفر را آقایان تشکیل دادند.

رئیس ستاد انتخابات استان هرمزگان افزود: براساس فعالیت هیات های اجرایی در ۳۹ حوزه و ۳ مرکز حوزه انتخابیه داشته اند ۱۳۱۸ شعبه بر اساس جمعیت مناطق، دسترسی ها و همچنین امکان حضور مردم برای دسترسی و امکاناتی که در آن نقاط وجود دارد پیش بینی شده که این اتفاق بر اساس تشخیص اعضای هیات‌های اجرایی فعال صورت گرفته است.

رئیس ستاد انتخابات استان هرمزگان بیان کرد: از مجموع ۱۳۱۸ شعبه اخذ رأی،  ۷۸۲ شعبه به صورت ثابت و ۵۳۶ شعبه سیار است که با توجه به شرایط جغرافیایی و پراکندگی موجود در استان و تعداد زیادی روستاها درنظر گرفته شده است.

ناجی ادامه داد: طی تلاش های صورت گرفته توسط ستاد انتخابات به ویژه در حوزه it، تلاش شد تمام نقاط درنظر گرفته شده برای برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی، از آنتن دهی و شبکه مخابراتی بهره مند شوند که در ابتدای فعالیت این ستاد، حدود ۷۰۰ نقطه فاقد این امکانات بود که با همکاری و تعامل شرکت مخابرات، این تعداد به حدود ۱۴۰ نقطه کاهش یافت که اتفاق بسیار خوبی است و تمامی حوزه انتخابات استان هرمزگان با این شرایط امکان برگزاری انتخابات بر اساس آن چیزی که وزارت کشور پیش‌بینی کرده مهیا است و در تمامی نقاط امکان برگزاری انتخابات الکترونیکی را برگزار می‌کنند و تمامی اطلاعات اخذ رای با کمترین فاصله زمانی اعلام خواهد شد.

وی درخصوص چگونگی مشارکت مردم سیل زده گفت: در روستاهای صعب العبور شرایط به نحوی انجام شده که حداقل ها برای تردد مهیا شده است راه حداقلی دسترسی به آن نقاط برای رساندن صندوق های رای انجام شده است، پیش بینی‌ها برای استفاده از بالگرد در بشاگرد، جاسک و برخی جزایر به شکل ضروری صورت گرفته است.

ناجی گفت: رای گیری از 8 صبح روز دوم اسفند ماه آغاز و به مدت ده ساعت ادامه دارد، همچنین امکان تمدید ساعت انتخابات پیش بینی شده است که 782 پایگاه ثابت از ابتدا تا انتهای راگیری حضور دارند.

رئیس ستاد انتخابات استان هرمزگان با بیان اینکه تاکنون گزارش رسمی درخصوص تخلف انتخاباتی دریافت نشده است، گفت: درخصوص استفاده از امکانات دولتی تذکرات لازم به صورت مکتوب و غیر مکتوب داده شده است و در صورت مشاهده و دریافت گزارش رسمی به هیچ وجه این موضوع را قابل تحمل نمی دانیم و برخورد می کنیم اما تاکنون حرف و حدیث هایی بوده که سندیت رسمی نداشته است.

 

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها