رییس مرکز روابط عمومی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خبر داد

فعالان حوزه نشر زیر چتر حمایت دولت قرار می گیرندرییس مرکز روابط عمومی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به مصوبه هیات دولت درباره حمایت از کسب‌وکار‌ها آسیب‌دیده از شیوع ویروس کرونا، از تخصیص این حمایت‌ها به اصحاب فرهنگ خبر داد.

به گزارش صبح ساحل، همایون امیر‌زاده، رییس مرکز روابط عمومی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره جزئیات تخصیص بسته حمایتی دولت به اهالی نشر به دنبال شیوع ویروس کرونا،بیان کرد: مصادیق کسب وکار‌های حوزه فرهنگ از‌جمله صنعت نشر به تشخیص وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در مصوبه هیات دولت آمده است ودر این مصوبه رقم کلی حمایت از همه مشاغل و اصناف مشخص شده است.

وی افزود: در این مصوبه دستگاه‌‌های اجرایی ملزوم به اجرای چند بند حمایتی هستند. الف ـ استمهال حق بیمه سهم کارفرما برای دوره سه ماهه منتهی به اردیبهشت‌ماه سال 1399 توسط سازمان تامین اجتماعی، همچنین بانک رفاه کارگران مبلغ 20 هزار میلیارد ریال تسهیلات با اتکاء به منابع داخلی، منابع بین بانکی و یا خط اعتباری در اختیار سازمان تامین اجتماعی قرار می‌دهد و سازمان برنامه‌و بودجه کشور نیز مبلغ 20 هزار میلیارد ریال از بدهی دولت به سازمان تامین اجتماعی را در سال 1399 پرداخت می‌کند.

امیر‌زاده ادامه داد: استمهال هزینه‌های برق و گاز مصرفی برای دوره سه ماهه منتهی به اردیبهشت‌ماه سال 1399 توسط وزارتخانه نیرو و نفت از دیگر مواد این ابلاغیه است.

یاد‌آور  می‌شود، هیات وزیران، در جلسه 25 اسفند‌ماه سال 1398 به پیشنهاد معاونت اقتصادی رئیس جمهور و به استناد اصل یکصد‌و‌ سی‌و‌هشتم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، مصوبه حمایتی از کسب و کار‌های آسیب‌دیده از شیوع ویروس کرونا را مصوب کرد.

براساس این مصوبه، بخش‌ها و رسته‌های کسب‌و‌کار‌های اقتصادی دچار بیشترین آسیب در اثر شیوع ویروس کرونا تعیین می‌شود. حمایت‌های پیش‌بینی شده در این تصویب‌نامه‌ برای کاهش اثرات اقتصادی شیوع بیماری کرونا مربوط به بخش‌های غیر‌دولتی به‌ویژه بخش خصوصی است.

بند «خ» این مصوبه به مراکز و مجتمع‌های فرهنگی، آموزشی هنری و رسانه‌ای(و موارد تشخیصی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی) اختصاص دارد. فعالان حوزه صنعت نشر از مصادیق کسب و کار‌های آسیب‌دیده از شیوع ویروس کرونا تشخیص داده شده‌اند.

منبع:ایبنا

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها