راهیابی فیلم کوتاه انکاس از هرمزگان به جشنواره اورلاندوفیلم کوتاه انکاس (ENKAS) ساخته هنرمند هرمزگانی به جشنواره فیلم بین المللی اورلاندو در ایالت فلوریدا راه یافت.

 

به گزارش صبح ساحل، «ماهی مرکب در گویش محلی بندرعباس انکاس نامیده می‌شود.»
مدیرکل صدا وسیمای مرکز خلیج فارس روز چهارشنبه در خصوص این فیلم گفت: این سومین حضور بین المللی فیلم انکاس به کارگردانی محمود شاکری در جشنواره های بین المللی است.
مهران جلایی افزود: جشنواره اورلاندو یکی از ۲۵ جشنواره پرطرفدار جهان توسط مجله «Moviemaker» شناخته شده که به فیلم‌های مستقل باکیفیت سینمای جهان اختصاص دارد و هر ساله آثار خود را در ۱۲سالن به نمایش می‌گذارد.
وی بیان داشت: انکاس تاکنون در جشنواره بین المللی رپیدلیون (RapidLion) آفریقای جنوبی نیز حضور یافته و کاندیدای کارگردانی جشنواره کلابوراگی هند و دریافت لوح را در این جشنواره در کارنامه خود دارد.
محمود شاکری تهیه کننده انکاس نیز در تشریح این فیلم  گفت: فیلم انکاس روایتی کوتاه از زندگی یک زن و مرد و درباره تقبیح سقط جنین است.
محمود شاکری نویسنده و کارگردان، مسعود میرزایی مدیر نور وتصویر و تدوین، مهدی محمودی تصویربردار ، امین اردانی صدا بردار، ابراهیم اسفندی مدیر تولید و محتشم عسکری دستیار تصویربردار از عوامل این فیلم کوتاه انکاس هستند.
همچنین در این فیلم فاطمه ساحلی زادگان، سمیرا ستاری، اصغر بشارتی و امید الماسی نقش بازی می‌کنند.

منبع:ایرنا

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها