رئیس انجمن صنفی مرغداران گوشتی:

قیمت مرغ گرم ۱۹ هزار تومان /در آینده‌ای نه چندان دور با بحران مرغ در کشور روبرو می شویمرئیس انجمن صنفی مرغداران گوشتی گفت که امروز متوسط نرخ هر کیلو مرغ زنده ۱۲ هزار و ۶۰۰ تومان و مرغ گرم ۱۹ هزار تومان است و قیمت مرغ افزایش یافته است.

 

حبیب اسداله نژاد نایب رئیس کانون انجمن صنفی مرغداران گوشتی در ادامه بیان کرد که امروز متوسط نرخ هر کیلو مرغ زنده درب مرغداری ۱۲ هزار و ۵۰۰ تا ۱۲ هزار و ۶۰۰ تومان و مرغ آماده به طبخ در خرده فروشی‌ها ۱۸ هزار و ۷۰۰ تا ۱۹ هزار تومان است. این در صورتی است که هر کیلو مرغ زنده نسبت به اواخر هفته گذشته ۳۰۰ تا ۴۰۰ تومان و مرغ گرم ۸۰۰ تومان رشد داشته است.

اسداله نژاد درباره آینده بازار مرغ اضافه کرد که با توجه به شرایط فعلی عرضه و تقاضا پیش بینی می‌شود که قیمت مرغ طی روز‌های آتی در دامنه ۱۸ هزار و ۷۰۰ تا ۱۹ هزار تومان باقی بماند، اما تصور بنده آن است که در آینده‌ای نه چندان دور با بحران مرغ در کشور روبرو شویم و در شرایط فعلی که تنها ۴۰ درصد نهاده‌ها با نرخ مصوب تامین می‌شود هزینه تمام شده هر کیلو مرغ زنده به بیش از ۱۶ هزار تومان و مرغ گرم ۲۳ هزار تومان می‌رسد.

نایب رئیس کانون انجمن صنفی مرغداران گوشتی با اشاره به اینکه وضعیت بازار نهاده‌های دامی کماکان بحرانی است، بیان کرد: علی رغم وعده‌های مسئولان طی روز‌های اخیر تغییری در وضعیت نهاده‌های دامی ایجاد نشده است.

اسداله نژاد در پایان با اشاره به اینکه طی روز‌های اخیر مسئولان ستاد تنظیم بازار با افزایش قیمت مصوب تخم مرغ موافقت کردند، گفت که هزینه تمام شده تولید با قیمت مرغ همخوانی ندارد و ما امیدواریم در کنار تسریع تأمین نهاده‌ها چرا که قیمت فعلی این کالا به هیچ عنوان مورد رضایت مرغداران نیست.

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها