هوای «بندرعباس، خمیر و جاسک» امروز برای گروهای حساس ناسالم استرئیس مرکز سنجش محیط زیست استان هرمزگان گفت: وضعیت امروز هوای شهرستان های بندرعباس، خمیر و جاسک برای گروهای حساس ناسالم است.

به گزارش صبح ساحل به نوشته ایسنا، مریم سلیمی زاده با بیان اینکه افرادمبتلا به بیماریهای قلبی یا ریوی و سالمندان و کودکان  باید فعالیت های طولانی مدت و سنگین خارج از منزل را کاهش دهند، افزود: میزان شاخص کیفی  هوا AQI ناشی از ذرات با سایز ۲.۵ میکرون در شهرستان بندرعباس در یک ساعت گذشته  برابر با ۱۸۰ است بر این اساس وضعیت کیفی هوا در آن شهرستان ناسالم اعلام می شود.

وی با اشاره به اینکه دستور العمل احتیاطی در مواقعی که شاخص آلودگی هوا در وضعیت ناسالم باشد باید موارد خاص این شرایط را رعایت کرد، اضافه کرد: افراد باید فعالیت های طولانی مدت و سنگین خارج از منزل را کاهش دهند.

سلیمی زاده ادامه داد: میزان شاخص کیفی هوا AQI ناشی از ذرات با سایز ۱۰ میکرون در شهرستان خمیر و جاسک در یک ساعت گذشت  ناسالم  برای گروه های حساس اعلام می شود.

رئیس مرکز سنجش محیط زیست استان هرمزگان در پایان گفت: در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس شامل افراد مبتلا به بیماری های قلبی یا ریوی و سالمندان و کودکان باید فعالیت های طولانی مدت و سنگین خارج از منزل کاهش یابد.

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها