مولفه های افزایش حقوق‌ بازنشستگان کشوری اعلام شدمدیر صندوق بازنشستگی استان هرمزگان، گفت: افزایش حقوق ها بر اساس مولفه هایی چون سابقه بالای 30 سال، مناطق جنگی، گروه شغلی، طبقه شغلی، سنوات خدمت، پست مدیریتی و .. متفاوت بوده و روش محاسبه آن تفاوت داشت.

 

به گزارش صبح ساحل، در آستانه هفته وحدت، نشست هم‌اندیشی روسای کانون‌های بازنشستگی کشوری استان هرمزگان با موضوع بررسی متناسب‌سازی حقوق و رفع مشکلات بیمه تکمیلی بازنشستگان، در خانه امید بندرعباس برگزار شد. 

محمدتقی جلیلی بهابادی مدیر صندوق بازنشستگی استان هرمزگان ضمن تبریک فرا رسیدن هفته وحدت، گفت: ثبت نام وام ضروری ۱۰ میلیون تومانی بازنشستگان از اول آبان ماه آغاز شده و بازنشستگان می‌توانند با مراجعه به سایت صندوق بازنشستگی کشوری به نشانی www. cspf. ir برای دریافت وام ثبت نام کنند. 

جلیلی با اشاره به افزایش حقوق بازنشستگان در مهرماه تصریح کرد: میزان پرداختی حقوق بازنشستگان استان در شهریور ماه امسال ۵۹۲ میلیارد ریال بوده که این رقم در مهر ماه با متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان به ۸۶۲ میلیارد ریال افزایش پیدا کرده است. 

وی تشریح کرد: افزایش حقوق‌ها بر اساس مولفه‌هایی چون سابقه بالای ۳۰ سال، مناطق جنگی، گروه شغلی، طبقه شغلی، سنوات خدمت، پست مدیریتی و. . متفاوت بوده و روش محاسبه آن تفاوت داشته که برای محاسبه آسان و ارائه فرمول، نرم افزاری در مدیریت صندوق بازنشستگی استان هرمزگان طراحی و در اختیار بازنشستگان عزیز قرار گرفت و مراجعه نیم میلیون بازنشسته به این سامانه باوجود تبلیغات بسیار کم، قابل توجه بود. 

جلیلی بهابادی افزود: صندوق بازنشستگی با هدف افزایش قدرت خرید بازنشستگان، بسته‌های مختلفی را در قالب طرح یاری از اسفندماه سال گذشته تا کنون اجرا کرده که در حال حاضر بسته هفتم این طرح با پرداخت تسهیلات ۳۰ تا ۵۰ میلیون تومانی برای خرید لوازم خانگی آغاز شده است. 

وی تصریح کرد: بازنشستگان کشوری می‌توانند با مراجعه به درگاه خدمات الکترونیکی صندوق بازنشستگی به نشانی www. sabasrm. ir از این طرح بهره‌مند شوند. 

مدیر صندوق بازنشستگی استان هرمزگان به لزوم توجه هر چه بیشتر به مقوله فناوری اطلاعات اشاره و تاکید کرد: راهی به جز توانمندسازی بازنشستگان و خودمان در استفاده از فناوری اطلاعات نداریم و طبق سیاست‌های کلان کشور موظفیم خدماتمان را الکترونیکی کنیم. 

وی با تاکید بر استفاده از برنامه خاتم صندوق بازنشستگی گفت: آخرین خدمتی که در همین آبان ماه الکترونیکی شد، خدمت «گواهی و ضمانت کسر از حقوق» است که بازنشستگان می‌بایست برای دریافت این خدمت نیز به درگاه www. sabasrm. ir مراجعه کنند. 

در پایان این نشست، معصومه آشوری زاده یکی از پیشکسوتان آموزش و پرورش استان هرمزگان، با حکم مدیر صندوق بازنشستگی استان هرمزگان به عنوان مدیر اجرایی خانه‌های امید شهر بندرعباس معرفی شد. 

گفتنی است، ۱۶ هزار و ۲۷۲ نفر از بازنشستگان و وظیفه بگیران صندوق بازنشستگی کشوری زیرپوشش مدیریت استان هرمزگان هستند که از این تعداد، ۱۱ هزار و ۴۶۴ نفر را مردان و چهار هزار و ۸۰۸ نفر را زنان تشکیل می‌دهند.

 

منبع:ایلنا

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها