معاون سازمان حمایت:

افزایش قیمت روغن ناشی از افزایش قیمت جهانی آن بودداود موسوی دلیل افزایش قیمت روغن در بازار را افزایش جهانی قیمت روغن خام و سایر هزینه های جانبی آن بیان کرد.

به نوشته ی «نود اقتصادی»، داود موسوی، معاون سازمان حمایت، گقت: تصویب حداکثر افزایش قیمت مصرف کننده انواع روغن در بسته‌بندی های مختلف در ستاد تنظیم بازار با توجه به افزایش قیمت روغن خام و سایر هزینه‌ها از جمله ملزومات بسته بندی و ورق و همچنین افزایش قیمت جهانی انواع روغن (مورد تایید کمیته ارزی) بوده است.

او اضافه کرد: ستاد تنظیم بازار حداکثر افزایش قیمت مصرف کننده انواع روغن در بسته بندی پت را ۱۰ درصد و سایر انواع بسته بندی ها را ۱۳ درصد اعلام کرد.

پیش از این نیز دبیر انجمن روغن نباتی ایران درباره افزایش قیمت روغن  گفته بود که در روزهای گذشته سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان نسبت به افزایش 10 درصدی قیمت روغن موافقت کرده و قیمت روغن از روز چهارشنبه  28 آبان رسما از سوی این سازمان اصلاح شده است.

گفتنی است که طی یک ماه گذشته قیمت روغن 810 گرمی آفتابگردان هشت هزار و 900 تومان بود اما قیمت این کالا حالا به 9 هزار و 900 تومان رسیده است. همچنین قیمت روغن جامد پنج کیلویی که 45 هزار تومان بود حالا حدود 50 هزار تومان شده است.

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها