صیادان جوان مینابی دوشنبه گذشته در امواج سهمگین دریا غرق شدند

طوفان مرگ در «کلاهی»آشقته است، از وحشت رنگش پریده، لحنش پریشان شده است و نمی داند چه بگوید ، شوکه  است از شب حادثه ، شبی که قرار بود ماهی صید شده  را بفروشد و پولی به دست آورد تا کمک خرج خانواده اش باشد. اما آن شب، هوا طوفانی بود و امواج سهمگین و متلاطم. امواجی که در برخورد با قایق،آن را  واژگون کرد و 4 نفر  را  در  دریا  غوطه ور.  افرادی  که با صیادی نان آور خانواده شان  بودند . یکی از آنها  نوجوانی به نام محمد بود که موفق شد با کمک  چوبی شناور، خود را در سطح آب نگه دارد تا  به ساحل کلاهی برسد و روایتگر دوستانش باشد که درجلوی چشمانش به کام مرگ فرو رفتند.
ساعت حدود  6عصر دوشنبه سوم آذرماه بود و باد ملایمی در حال وزش . 4 نفر اهل روستای کلاهی میناب،با گمان اینکه   باد فروکش می کند  وخطری به همراه ندارد  مانند همیشه سوار بر قایق صیادی شدند و راهی  صیدگاه. تور را در پهن کردند و منتظر روزی دریا شدند، ناگهان طوفانی وزیدن گرفت  و تصمیم بر این شد که سریعتر  راهی ساحل شوند غافل از اینکه قایق به‌سوی مرگ و فنا پیش می رود، مرد دریا بودند و ترسی از طوفان و بوران نداشتند،به خور ساحل نزدیک شدند اما ...

 روایتی از شب ترسناک
به گزارش روزنامه صبح ساحل،  « قصد ورود به دهانه خور را داشتند اما امواج خروشان ، قایق را واژگون کرد».
محمد ملاحی یکی ازاهالی کلاهی این را گفت و ادامه داد: محمد پور ملاح 27 ساله، کریم ملاحی 17 ساله ، علی ملاحی 20 ساله  صیادانی  بودند که جان دادند و محمد ملاحی نوجوان 15 ساله  از این حادثه جان سالم به در برد.وی افزود: در آن هوای طوفانی  وتاریک ، امکان جست و جو برای یافتن آنها ناممکن بود تا اینکه ساعت 7صبح روز بعد از حادثه، امواج  جسد محمد پور ملاح  به ساحل رساند و ساعت 13 نیز جسد علی ملاحی  پیدا شد اما هنوز جسد کریم کشف نشده است. ملاحی این را گفت که  این افراد در هنگام حرکت به سمت ساحل ،از طریق تلفن همراه،دوستانشان را در روستا در جریان این موضوع قرار دادند، آنها در ساحل منتظر آمدن قایق بودند که ناگهان حدود ساعت 21 و 30 دقیقه متوجه شدند فردی  در آب شناور است، خود را به او رسانند و پسر نوجوان را نجات دادند.ملاحی  از تلاش اهالی برای یافتن فرد سوم خبر داد که تاکنون بی نتیجه مانده است.


 ایجاد موج شکن
این جوان کلاهی گفت که در این روستا شغلی به غیر از صیادی نیست و افراد از سنین کم برای کسب در آمد و تامین مخارج زندگی  به صیادی مشغول می شوند.
وی افزود:  روستای کلاهی با هزار و ۳۰۰ خانوار فاقد هرگونه امکانات امداد و نجات و آتش نشانی است. ملاحی ادامه داد: حدود 480 فروند شناور در بخش‌های صیادی و باربری این روستا فعال هستند  باید در این منطقه موج شکن ایجاد شود. 

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها