موافقت وزیر ارشاد با تخصیص اعتبارات ویژه برای تکمیل کتابخانه مرکزی بندرعباسوزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با تخصیص اعتبارات ویژه برای تکمیل کتابخانه مرکزی بندرعباس و مجتمع فرهنگی ابوموسی موافقت کرد.

به گزارش صبح ساحل ، فریدون همتی استاندار هرمزگان شب گذشته در دیدار با سیدعباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، اظهار داشت: گذر فرهنگی در محدوده‌های تاریخی و گردشگری شهر بندرعباس می‌تواند به رونق گردشگری و توسعه فعالیت‌های فرهنگی منجر شود. 

وی افزود: ایجاد گذر فرهنگی در محدوده برکه‌های باران بندرعباس در دستور کار قرار دارد که نیازمند حمایت ویژه از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است.

به نوشته تسنیم ،استاندار هرمزگان گفت: ایجاد این گذرگاه در راستای ارتقاء رضایت هنرمندان، درآمدزایی و ایجاد اشتغال برای این قشر فرهیخته مؤثر خواهد بود.

همتی همچنین با اشاره به مصوبه شورای فرهنگ عمومی استان در خصوص نامگذاری هفته هرمزگان، تصریح کرد: پنجم تا دوازدهم اردیبهشت ماه به نام هفته هرمزگان نامگذاری شده و تلاش داریم  با بهره گیری از ظرفیت‌های هنری موجود در استان، فرهنگ، آداب و رسوم مردم این منطقه را به کشور معرفی کنیم.

وی ضمن قدردانی از اقدامات انجام شده، با اشاره به لزوم توسعه زیرساخت‌های فرهنگی در هرمزگان، خواستار تخصیص اعتبار لازم به منظور تکمیل پروژه‌های نیمه تمام فرهنگی با توجه به سال پایانی خدمت رسانی دولت تدبیر و امید به مردم هرمزگان شد و گفت: علی رغم اقدامات خوبی که در این حوزه به‌ویژه طی چند سال اخیر در استان انجام شده است، اما پروژه کتابخانه مرکزی که در دولت نهم عملیات اجرایی آن آغاز شده و اعتبارات مناسبی هم طی این سال‌ها به آن تخصیص پیدا کرده، با توجه به مساحت زیاد پروژه، نیازمند اعتبارات ویژه برای تکمیل شدن است که اگر به سرانجام برسد، می‌توان از آن به عنوان یک کار ماندگار در حوزه کتابخانه‌ای کشور یاد کرد.

سیدعباس صالحی امیری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز در این نشست ضمن قدردانی از اهتمام استاندار هرمزگان و مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی در خصوص توسعه زیرساخت‌های فرهنگی، بیان داشت: اقدامات خوبی در حوزه زیرساختی در هرمزگان انجام شده که ساخت پلاتو و نگارخانه در چهار شهرستان هرمزگان به عنوان جدیدترین اقدامات این حوزه قابل تقدیر است.

صالحی افزود: اگرچه تحریم‌ها عاملی برای کند شدن پروژه‌ها است، اما توجه دولت به توسعه متوازن زیرساخت‌های فرهنگی با نگاه آماری نیز کاملا مشهود و قابل توجه است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در این دیدار با درخواست استاندار هرمزگان مبنی بر تخصیص اعتبار ویژه به منظور تکمیل پروژه کتابخانه مرکزی بندرعباس و مجتمع فرهنگی هنری ابوموسی و همچنین حمایت ویژه اعتباری از هفته هرمزگان و ایجاد گذر فرهنگی در بندرعباس موافقت کرد.

گفتنی است، در این دیدار با دعوت استاندار هرمزگان، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اردیبهشت ماه سال آینده به منظور افتتاح مجتمع فرهنگی هنری خمیر ، مجتمع فرهنگی هنری فین و مجتمع فرهنگی هنری الزهراء بندرعباس به هرمزگان سفر می‌کند.

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها