ریزش بیش از 19هزار واحدی بورسشاخص بورس تهران امروز صبح با ریزش ۱۹ هزار و ۴۰۶ واحدی معاملات خود را آغاز کرد. یک کارشناس بازار سرمایه گفت: سقوط شاخص‌‌های بورسی به دلیل افت دلار نیست بلکه موج آخری است که سهامداران کلافه از ریزش‌‌ها به قصد خروج اقدام به فروش سهام می‌کنند. 

به گزارش صبح ساحل، صبح امروز سه شنبه سی ام دی ماه، شاخص بورس تهران با ریزش ۱۹ هزار و ۴۰۶ واحدی معاملات خود را آغاز کرد. شاخص کل تا لحظه تنظیم خبر با افت ۱۹ هزار و ۴۰۶ واحدی در شاخص کل به عدد یک میلیون و ۱۳۰ هزار واحد رسیده است، شاخص کل تا به این لحظه بیش از ۱.۶۹ درصد افت داشته و شاخص کل هم وزن با نیز با افت ۳۵۳۰ واحد کاهش ۰.۸۱ درصدی را تجربه کرده است. شاخص آزاد شناور نیز کاهش ۲۳۸۷۱ واحدی را تجربه کرده است. نماد فولاد، فملی، فارس، وپاسار بیشترین تاثیر را بر کاهش شاخص بورس داشتند.

 فرابورس هم نزولی شد

شاخص فرابورس تا لحظه تنظیم خبر کاهش بیش از ۸۸.۳۲ واحد روزانه را ثبت کرد. نمادهای غضینو، شگویا، میدکو بیشترین نقش را در افت شاخص فرابورس داشت.

«پشوتن مشهوری‌نژاد»، کارشناس بازار سرمایه درباره وضعیت بورس گفت:‌ قیمت سهام شرکت‌‌ها در کلیت بازار سهام با در نظر گرفتن محدوده فعلی دلار (۲۱ و ۲۲ هزار تومان) ارزنده است. اکنون نباید روند دلار را ریزشی عنوان کرد بلکه بیشتر موضوع درجا زدن و نوسان مطرح است بنابراین با چنین موضوعی، فرض دلار در محدوده‌‌هایی خیلی کمتر از ارقام فعلی به هیچ‌ عنوان واقعیت نخواهد داشت. در حال حاضر نیز سقوط شاخص‌‌های بورسی به دلیل افت دلار نیست بلکه موج آخری است که سهامداران کلافه از ریزش‌‌ها به قصد خروج اقدام به فروش سهام می‌کنند. بازار نیز پس از مدتی با کف‌سازی مجدد در روند صعودی قرار خواهد گرفت.


برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها