صدور بیش از 30 مجوز صید برای بانوان صیاد جزیره هنگامسرپرست اداره تعاون روستایی شهرستان بندرعباس از مجوز بیش از 30 بانوی صیاد عضو تعاونی روستایی زنان جزیره هنگام خبر داد.

 

به گزارش صبح ساحل، عیسی برخورداری پور در نشست مشترک با مدیران اداره کل شیلات هرمزگان، بیان کرد: جزیره هنگام با حدود 500 نفر جمعیت به مرکزیت روستای ماشی(هنگام جدید) قرار دارد که شغل بیشتر مردم صید و صیادی و همچنین صنایع دستی و گردشگری مربوط می شود.

وی افزود: شرکت تعاونی روستایی زنان ساحل نشینان هنگام با 63  نفر عضو در سال 1390 زیر نظر تعاون روستایی شهرستان بندرعباس تأسیس شده و تعدادی از اعضاء از دیر باز دل به دریا زده و نقش ارزنده ای در اداره زندگی ایفاد می کنند.

به نوشته ایلنا، برخورداری پور اضافه کرد: شرکت‌های تعاونی می تواند تأثیر زیادی بر رشد اقتصادی، فقرزدایی، اشتغال، تقویت کارآفرینی و تأمین نیاز اعضاء داشته باشد.

وی بابیان اینکه یکی از دل نگرانی‌های تعاونی زنان روستایی جزیره نداشتن مجوز صیادی است، به طوری که نمی توانند از امتیازات آن از جمله دریافت سوخت یارانه ای و تسهیلات مربوط به آن استفاده کنند.

برخورداری پور اظهار کرد: با حمایت مسئولان زنان پرتوان این جزیره با آسودگی خیال بیشتر در دل دریا به کسب وکار مشغول می شوند.

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها