فیلم مستند هنرمند هرمزگانی به جشنواره بین المللی فیلم موج کیش راه یافتفیلم مستند " لنه 1927 بندرعباس" ساخته بهروز عباس دشتی از هرمزگان به چهارمین جشنواره بین المللی فیلم موج کیش راه یافت.

به گزارش صبح ساحل، چهارمین جشنواره بین المللی فیلم موج کیش 28 بهمن الی یکم اسفند ماه در جزیره کیش برگزار می شود.

گفتنی است : این جشنواره در چند سال اخیر توانسته از جایگاه ویژه ای در بین فیلم سازان برخوردار شود و از جشنواره های معتبر کشور است و در این دوره از جشنواره در مجموع پنج هزارو 322 فیلم از 120 کشور متقاضی حضور در این رویداد بوده اند.

مستند «لنه ۱۹۲۷بندرعباس» به کارگردانی بهروز عباسی، قصه سفر جسورانه هنرمند آوانگارد اتریشی؛ لنه اشنایدر کاینر و گروه همراه از آلمان به سمت ایران است. لنه در این سفر دوساله به  کشیدن نقاشی از زنان و کودکان می‌پردازد. او به همراه برنهارد کلارمن؛ نویسنده مطرح آلمانی در ایران ساخت فیلم مستندی را آغاز می‌کنند.مستند «لنه ۱۹۲۷بندرعباس» بعد از ۹۳ سال به این سفر ماجراجویانه می‌پردازد.در این اثر مخاطب برای اولین بار تصاویر دیده نشده از معماری، مردم و باغ‌های اصفهان، کرمان و بندرعباس آشنا می‌شود.


پژوهش این مستند را هم که بیش از یک سال به طول انجامیده، بهروز عباسی برعهده دارد و تهیه‌کننده آن صادق مظفری است. فیلم‌برداری مستند «لنه ۱۹۲۷بندرعباس» از اوایل سال ۱۳۹۸ آغاز شد و در اوایل سال ۱۳۹۹ به پایان رسید.


دیگر عوامل این مستند عبارتند از:

تصویربردار: محمدرضامسندانی

تدوین: شهاب آبروشن

صدابردار: بهروز حبیب زاده

موسیقی: معین غلامحسینی

مترجم انگلیسی و امور بین‌الملل: مهسا جاوید

مترجم آلمانی: طه موسوی، طراح پوستر: نسترن محسنی

لازم به ذکر است که این فیلم در سی‌وهفتمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران هم حضور داشت.

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها