تفاهمنامه همکاری فی مابین مرکز داوری اتاق بازرگانی بندرعباس و اتحادیه کارگزاران گمرکی امضا شد؛

اعلام آمادگی مرکز داوری اتاق بازرگانی برای ارائه خدمات به اعضای اتحادیه کارگزاران گمرکی بندرعباستفاهمنامه همکاری فی مابین مرکز داوری اتاق بازرگانی بندرعباس و اتحادیه کارگزاران گمرکی با حضور  رییس مرکز داوری اتاق بازرگانی بندرعباس و رییس اتحادیه کارگزاران گمرکی بندرعباس و دیگر اعضای هیات مدیره این اتحادیه منعقد شد.
به گزارش صبح ساحل، «مرتضی کناری‌زاده»، رییس مرکز داوری اتاق بازرگانی بندرعباس در نشست امضا تفاهمنامه همکاری فی مابین مرکز داوری اتاق بازرگانی بندرعباس و اتحادیه کارگزاران گمرکی گفت:  هدف نخست ما در اتاق بازرگانی ایجاد تسهیل در امور بازرگانان در باب مسائل حقوقی است.
وی با توجه به اینکه مرکز داوری اتاق بازرگانی ایران به عنوان یک نهاد داوری سازمانی است که با اراده قانونگذار از طریق تصویب قانون اساسنامه مرکز داوری اتاق ایران تشکیل شده‌است، افزود: مرکز داوری اتاق بازرگانی ایران آمادگی لازم جهت ارائه خدمات داوری و میانجیگری در دعاوی مربوط به اعضای اتحادیه کارگزاران گمرکی بندرعباس را دارد .
کناری زاده ادامه داد: قراردادها و معاملات تجاری، تجلی گاه دست یابی به سود به عنوان اصلی ترین هدف بازرگانان و فعالان اقتصادی هستند و بدیهی است در مسیر دستیابی به سود، معامله گران، خواسته و ناخواسته دچار ابهامات و اختلافاتی هم می شوند که مرکز داوری می تواند پروسه بسیار سریعی برای حل اختلافات فعالین اقتصادی بدور از تشریفات اداری و در کمترین زمان ممکن باشد.
وی افزود: مرکز داوری اتاق بازرگانی ایران دفتر بندرعباس تاکنون رایزنی های بسیاری در راستای نهادینه شدن شرط داوری در قراردادهای تجاری در حوزه های مختلف انجام داده است. رییس مرکز داوری اتاق بازرگانی بندرعباس همچنین سرعت بالای رسیدگی، هزینه های پایین رسیدگی در مقایسه با دادگاه، تخصصی بودن رسیدگی در داوری، قطعی بودن آراء داوری و قابلیت اجرای بین المللی آراء داوری را از تنها بخشی از مزایای مرکز داوری اتاق بازرگانی عنوان کرد.

 کارگزاران گمرکی، مهمترین ارکان ارتباطی گمرک با سایر بخش‌های اقتصادی خصوصی کشور

«عارف شکرپور»، رییس اتحادیه کارگزاران گمرکی بندرعباس نیز در این نشست گفت: کارگزاران گمرکی از مهمترین ارکان ارتباطی گمرک با سایر بخش‌های اقتصادی خصوصی کشور محسوب می شوند. شکرپور افزود: کارگزاران گمرکی با دانش تخصصی خود در راستای کاهش مدت زمان ترخیص کالا و هزینه‌های مرتبط تأثیر گذار بوده اما در زمینه‌های مالیاتی با مشکلات متعددی روبرو هستند.
وی افزود: فعالان عرصه تجارت خارجی به ویژه کارگزاران گمرکی به عنوان حلقه واسط این حوزه از اقتصاد با سایر بخش‌های اقتصادی و صنایع مختلف تولیدی برای کشور اهمیت بسیاری دارد.
برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها