۸ روستای هرمزگان به دلیل شیوع بالای کرونا قرنطینه شدسخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان از شیوع بالای ویروس کرونا و قرنطینه هشت روستای هرمزگان خبرداد.

 

به گزارش صبح ساحل، فاطمه نوروزیان در ارتباط تصویری با خبر ساعت ۲۰ مرکز خلیج فارس افزود: فوتی‌های جدید کرونا آقای ۶۴ ساله و خانم ۴۵ ساله از جزیره قشم بودند که شمار فوتی‌های استان به هزار و ۱۹ نفر رسید.

وی درباره روستاهای قرنطینه شده نیز گفت: این روستا‌ها بعلت رعایت نکردن شیوه نامه‌های بهداشتی از جمله ارتباط برخی از ساکنان با روستا‌های خارج از استان و مناطق آلوده به ویروس کرونا، و شرکت در مراسم‌ها قرنطینه شدند.
وی گفت: این روستا‌ها گچوئیه و گزه در بستک، زیارت پارسیان، درواخانی، کیشی و کرمران در بندر خمیر، طاشکوئیه حاجی آباد و روستای کوران فین بندرعباس است.
سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: علت اصلی طغیان بیماری و قرنطینه، حضور افراد ناقل و بیمار در مراسم‌های عروسی، عزا و یا دورهمی‌های خانوادگی و دسته جمعی بود که موجب انتقال به دیگران شده است.
نوروزیان افزود: حضور حتی یک بیمار می‌تواند بیست یا ۳۰ نفر از ساکنان یک خانواده و روستا را مبتلا کند.
سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: این هفته شمار بیماران حاد تنفسی بستری در استان ۲۷ درصد بیشتر از هفته قبل بود.
فاطمه نوروزیان افزود: شمار بیماران بستری در بخش مراقبت‌های ویژه هم ۲۵ درصد افزایش داشت.
وی گفت: در این مدت افزایش ۴ برابری مرگ مثبت قطعی نسبت به هفته قبل ثبت شده است.
سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: موارد مثبت شناسایی شده بیماری کرونا و شمار تست‌های انجام شده هم به ترتیب ۵ و شش دهم، و ۳ و پنج دهم درصد بیشتر از هفته قبل بود.
فاطمه نوروزیان افزود: در دو هفته گذشته میانگین سنی بیماران شناسایی شده پایین‌تر بود که این زنگ خطری برای وجود و گسترش ویروس جهش یافته است.
برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها