شمار مبتلایان به کرونای جهش‌یافته در کشور به 112تن رسیدسخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا از شناسایی ۱۱۲ مبتلا به ویروس جهش‌یافته کرونا در کشور خبر داد و گفت: تاکنون هشت نفر در کشور به دلیل ابتلا به این ویروس فوت کرده‌اند.

به گزارش صبح ساحل، «علیرضا رییسی»، سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا روز چهارشنبه درباره وضعیت شیوع ویروس جهش‌یافته کرونا در کشور گفت: ۱۳ مورد جدید ابتلا به ویروس جهش‌یافته کرونا در کشور شناسایی شده که پنج مورد در تهران، هفت مورد در هرمزگان، یک مورد در آذربایجان غربی است.

وی اضافه کرد: باید به این نکته مهم توجه داشته باشیم که علائم ابتلا به ویروس جهش یافته کرونا همانند قبل است، اما میزان سرایت پذیری و بیماری زایی ویروس جهش یافته کرونا انگلیسی بیشتر است.

معاون بهداشت وزیر بهداشت افزود: شواهد حاکی از این است که ویروس جهش یافته کرونا در سطح کشور در حال چرخش است و اگر کوچک‌ترین غفلتی درباره رعایت پروتکل‌های بهداشتی انجام شود، می‌تواند دامان هر شهر یا یک استان یا کل کشور را بگیرد و میزان بیماری بالاتر برود. بنابراین حتما نیاز است که پروتکل‌های بهداشتی را به دقت رعایت کنیم.

ویروس جهش یافته کرونا اوایل بهمن سال جاری در انگلیس مشاهده شد و سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ۱۶ بهمن ماه از شناسایی اولین مورد ویروس کرونای جهش یافته انگلیسی در ایران خبر داد.

وی همچنین ۲۵ بهمن ماه با بیان اینکه ویروس کرونای جهش‌یافته در کشور چرخیده است، گفت: ‌روزهای سختی در انتظار ما بوده و باید خود را آماده کنیم.

گفتنی است؛ شمار مبتلایان  به ویروس کرونای جهش‌یافته موسوم به کرونای انگلیسی در هرمزگان به ۹ نفر رسیده‌است.

منبع: ایرنا

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها