پیش‌بینی رگبار باران در هرمزگان/ خلیج فارس مواج استهواشناسی کشور اعلام کرد: امروز در برخی نقاط شمال  و مرکز هرمزگان، نیمه جنوبی کرمان و برخی نقاط کشور، شاهد رگبار باران خواهیم بود.

به گزارش صبح ساحل، براساس آخرین خروجی مدل‌های هواشناسی، امروز در برخی مناطق شمال و مرکز هرمزگان، نیمه جنوبی کرمان و شمال سیستان و بلوچستان بارش پراکنده گاهی رعد و برق پیش‌بینی می‌شود. همچنین امروز در ارتفاعات زاگرس مرکزی و ارتفاعات کرمان بارش برف رخ خواهد داد. آسمان تهران امروز کمی ابری و گاهی وزش باد پیش‌بینی می‌شود.

شنبه و یکشنبه در اکثر مناطق کشور جوی آرام و پایدار حاکم خواهد بود و در ارتفاعات زاگرس مرکزی بارش برف و باران پیش‌بینی می‌شود. دوشنبه برخی مناطق شمال غرب، غرب، سواحل دریای خزر، دامنه‌های زاگرس مرکزی و جنوبی، جنوب شرق، شرق بارش پیش‌بینی می‌شود. سه‌شنبه سامانه بارشی جدیدی از سمت مرز‌های غربی وارد کشور می‌شود و فعالیت این سامانه بارشی در شمال غرب، غرب، سواحل دریای خزر، دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی، مرکز وشمال شرق کشور خواهد بود.

امروز کاهش محسوس دما و ماندگاری هوای سرد در اکثر مناطق کشور رخ خواهد داد. این کاهش دما در شرق و جنوب شرق حدود ۸ تا ۱۲درجه خواهد بود. طی این مدت با توجه به کاهش محسوس دما در ساعات شب و صبح در بخش‌هایی از سواحل دریای خزر و مرکز کشور، احتمال یخبندان سطحی معابر وجود دارد و از شنبه تا اواخر هفته روند افزایش دما را در بیشتر مناطق کشور شاهد خواهیم بود. امروز در شرق و جنوب شرق وزش باد طی امروز و فردا نواحی شرقی و مرکز خلیج فارس مواج است.

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها