تاکید اتاق بازرگانی بندرعباس بر گسترش مراودات بین‌المللی؛ ظرفیت معادن رونق تولید و اشتغال را به معنای واقعی به دنبال دارددبیر کل اتاق بازرگانی بندرعباس گفت: از آنجا که معادن از ظرفیت های مهم اقتصادی کشور به شمار می روند بدون شک استفاده از ظرفیت معادن رونق تولید و اشتغال را به معنای واقعی به دنبال خواهد داشت.
به گزارش صبح ساحل، «پیام رضایی» در نشست امضا تفاهمنامه فی مابین مرکز داوری اتاق بازرگانی بندرعباس و سازمان نظام مهندسی هرمزگان اظهار داشت: اتاق بازرگانی بندرعباس در گسترش مراودات بین‌المللی خود تاکید ویژه‌ای بر جذب سرمایه گذار خارجی در حوزه معادن استان دارد.
در ادامه نشست امضا این تفاهمنامه رئیس مرکز داوری اتاق بازرگانی بندرعباس بیان داشت: این تفاهمنامه با هدف گسترش و تقویت همکاری مشترک و در راستای بهره مندی از ظرفیت های موجود و توان علمی و اجرایی طرفین منعقد شده است.
«مرتضی کناری زاده» افزود: قید شرط داوری در قراردادهای تجاری با توجه به وضعیت موجود امری ضروری است.
 
وی با بیان اینکه این همکاری متقابل می تواند به رسیدگی تخصصی، دقیق و نظاممند اختلافات در حوزه مهندسی و معدن استان هرمزگان کمک کند، اظهار کرد: همچنین می تواند جایگاه داوری و میانجیگری را در حل و فصل این قبیل اختلافات تقویت کند.
«مقیمی نوه»، رییس سازمان نظام مهندسی استان بیان کرد: یکی از ظرفیت های بسیار ارزشمند برای رشد اقتصادی کشور بدون اتکا به درآمدهای نفتی، معادن است که در این میان وجود تنوع مواد معدنی هرمزگان را به عنوان یکی از مناطق شاخص معدنی در سطح کشور مطرح کرده است.
وی افزود: ظرفیت‌های سرمایه گذاری قابل توجهی در حوزه معادن هرمزگان وجود دارد و همواره بستر جذابی برای سرمایه گذاری داخلی و خارجی است.
مقیمی نوه گفت: بدون شک اتاق بازرگانی بندرعباس با ظرفیت هایی که در بخش بین المللی دارد می تواند حوزه معادن استان را در بازارهای هدف تقویت نماید.
برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها