محققان ثابت کردند؛

تمایل کروناویروس به آنتی ژن‌های گروه خونی Aمحققان در بررسی‌های خود دریافتند که چرا گروه خونی افراد در خطر ابتلا به بیماری کووید-۱۹ تاثیرگذار است. این بررسی ها نشان داد کروناویروس به آنتی ژن‌های گروه خونی A موجود در سلول های تنفسی جذب می شود.
به نقل از blood journals، محققان آمریکایی در بررسی جدید شواهد بیشتری دست پیدا کردند که نشان می‌دهد افرادی که دارای نوع خاصی از گروه خونی هستند بیشتر احتمال دارد به بیماری کووید-۱۹ مبتلا شوند.
در این بررسی به طور خاص مشخص شد که کروناویروس به آنتی ژن های گروه خونی A موجود در سلول های تنفسی جذب می شود. محققان روی پروتئینی در سطح کروناویروس موسوم به حوزه اتصال گیرنده‌ها (RBD) متمرکز شدند که بخشی از ویروس است و به سلول های میزبان متصل می شود. این موضوع برای محققانی که سعی در فهم چگونگی آلوده شدن افراد به کروناویروس هستند یک هدف مهم است.
در این مطالعه آزمایشگاهی، محققان چگونگی تعامل حوزه اتصال گیرنده‌های کروناویروس را با سلول های تنفسی و گلبول های قرمز در گروه‌های خونی A ، B و O ارزیابی کردند.
نتایج نشان داد که حوزه اتصال گیرنده‌های کروناویروس تمایل دارند به گروه خونی A موجود در سلول های تنفسی متصل شوند اما هیچ ترجیحی برای گلبول‌های قرمز گروه خونی A یا سایر گروه‌های خونی موجود در سلول های تنفسی یا گلبول قرمز ندارد.
اولویت حوزه اتصال گیرنده های کروناویروس برای شناسایی و اتصال به آنتی ژن گروه خونی A در ریه های افراد با گروه خونی A میتواند به فهم ارتباط بالقوه بین گروه خونی A و عفونت کووید-۱۹ کمک کند.
به گفته محققان آمریکایی، جالب است که حوزه اتصال گیرنده های ویروسی فقط تمایل به آنتی ژن های گروه خونی A دارند که روی سلول های تنفسی هستند که نحوه ورود ویروس به بدن بیشتر بیماران و آلوده کردن آنان را نشان می دهد.
محققان اظهار داشتند: گروه خونی یک چالش است زیرا ارثی است و چیزی نیست که بتوانیم تغییر دهیم. اما اگر بتوان نحوه تعامل ویروس با گروه های خونی در افراد را بهتر درک کرد می توان به داروهای جدید یا روش های پیشگیری دست پیدا کرد.
برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها