جهش بالای شمار فوتی های کرونا در هرمزگانسخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان از افزایش حدود سه برابری شمار فوتی های کرونا در استان در هفته گذشته نسبت به هفته قبل تر خبر داد و شرایط استان بسیار نگران کننده خواند.

  

به گزارش صبح ساحل، فاطمه نوروزیان شب گذشته با اعلام این خبر به رسانه ها و با انتقاد از بی توجهی برخی از مردم نسبت به رعایت پروتکلهای بهداشتی و انجام سفرهای غیرضروری ، گفت: بارها و بارها نسبت به تبعات سوء اینگونه بی توجهی ها هشدار داده بودیم و متاسفانه برخی ها به این توصیه و هشدارها توجه نکردند و امروز شاهد این وضعیت در هرمزگان هستیم.

وی بیان داشت: شمار بستری های کرونا در بخش عمومی ۷۷ درصد و بستری های بخش مراقبت های ویژه ۷۵ درصد نسبت به هفته قبل تر افزایش داشته و متاسفانه تمام موارد جدید کرونا در هرمزگان از نوع جهش یافته است که بسیار خطرناک‌تر از نوع معمولی است.

نوروزیان شمار فوتی های کرونا در هرمزگان را یک هزار و ۶۲ نفر اعلام کرد و افزود: در شبانه روز گذشته دو نفر شامل یک آقا و یک خانم از بندرعباس و قشم فوت شدند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان خاطرنشان کرد: در حال حاضر نیز ۱۸۴ فرد مبتلا به کرونا در بیمارستان های استان بستری هستند که از این شمار ۴۳ نفر در بخش مراقبت های ویژه تحت نظر می باشند که حال هشت نفر از آنها وخیم گزارش شده است.

نوروزیان در خصوص آخرین وضعیت مناطق مختلف هرمزگان از نظر رنگ بندی کرونایی، گفت: هم اکنون دو شهرستان بندرعباس و بندرخمیر در وضعیت نارنجی و مابقی زرد هستند اما این شرایط بسیار ناپایدار بوده و در صورت تداوم بی توجهی مردم به پروتکلهای بهداشتی، باید منتظر تغییر این وضعیت و بروز شرایط قرمز و بحرانی باشیم.

  

منبع:ایرنا

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها