هواپیمایی قشم ایر تذکر گرفتسخنگوی سازمان هواپیمایی از تذکر به هواپیمایی قشم ایر به دلیل عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی در پرواز آبادان- مشهد خبر داد.

 

به گزارش صبح ساحل، «محمد حسن ذیبخش» روز شنبه درباره پرواز آبادان- مشهد هواپیمایی قشم ایر که در آن مسافرانی ایستاده در راهروی هواپیما را نشان می‌دهد، افزود: این اتفاق به دلیل تغییر زمان پرواز هواپیما از A۳۲۰ به RJ۱۰۰ رخ داده است با این حال هیچ مسافری در راهروی هواپیما پذیرش نشده است و اصلا امکان حمل مسافر ایستاده در هیچ پروازی وجود ندارد.

وی ادامه داد: در پی نقص فنی هواپیمای ایرباس، قشم ایر هواپیمای جایگزین اما با ظرفیت کمتر را در نظر گرفته و از مسافران رضایت گرفته شده که هواپیما با ظرفیت کامل پرواز می‌کند و مسافرانی که پرواز خود را کنسل نکرده‌اند و اصرار به مسافرت با همین پرواز داشتند از ظرفیت گیری کامل در این پرواز مطلع بودند.

سخنگوی سازمان هواپیمایی گفت: از آنجایی که مبدا این پرواز از خوزستان بوده است همه مسافران تست منفی کرونا داشتند، با این حال عدم رعایت فاصله گذاری اجتماعی در این پرواز مورد تذکر جدی قرار خواهد گرفت.

قشم ایر نیز در اطلاعیه ای توضیح داد: هواپیمایی که برای این پرواز در نظر گرفته شد یک فروند ایرباس ۳۲۰ بود که ۶۰ درصد ظرفیت آن (طبق مصوبه ستاد ملی کرونا) تقریباً کمی بیش از ۸۰ نفر می‌شود و به همان تعداد هم بلیت به فروش رفته بود.

برای این نوع هواپیما، مشکل فنی ایجاد شد و یک فروند هواپیمای RJ (از خانواده هواپیماهای BAE) جایگزین که ۶۰ درصد ظرفیت آن (طبق مصوبه ستاد ملی کرونا)، حدود ۷۰ نفر است؛ از همین رو به مسافران مازاد پیشنهاد دادیم بلیت خود را لغو و وجه بلیت را پس بگیرند که تعدادی از مسافران به این کار رضایت دادند اما بقیه مسافرانی که بلیت خریداری کرده بودند، حاضر به لغو بلیت خود نشدند و اصرار داشتند که سوار هواپیما شوند.

به آنها هم توضیح داده شد که اگر این تعداد سوار هواپیما شوند ظرفیت پرواز از قانون ۶۰ درصد، بالاتر می رود اما آنها رضایت کامل داشتند.

گفتنی است که روز پنج‌شنبه ۲۰ فروردین‌ماه، ویدئویی در رسانه‌های اجتماعی منتشر شده است که در آن مسافری توضیح می‌دهد که در پرواز آبادان به مشهد نه‌تنها همه صندلی‌ها پر شده‌، بلکه این هواپیما «بین ۳۰ تا ۴۰ نفر» بیش از ظرفیت هواپیما اقدام به مسافرگیری کرده است.

در پرواز شب گذشته قشم‌ایر به مقصد مشهد،  ۴۰ نفر از مسافران بدلیل آنکه صندلی نداشتند اعتراض کردند اما معاون سازمان هواپیمایی این موضوع را تکذیب و اعلام کرد که به دلیل رعایت نشدن محدودیت ۶۰ درصدی ظرفیت، با این ایرلاین برخورد خواهد شد.
 معاون سازمان هواپیمایی در این خصوص گفت: این ایرلاین بدون هماهنگی‌ و دریافت مجوز اقدام به پذیرش مسافر بیشتر کرده و سبب اعتراض مسافران شده است اما به هیچ وجه ادعای برخی مسافران در کلیپ های منتشر شده درست نیست و هواپیمای مورد نظر بیش از ۱۰ صندلی خالی داشته است و اینکه برخی مسافران صندلی برای نشستن نداشته‌اند به هیچ عنوان درست نیست.
به دلیل اینکه این شرکت بدون اخذ مجوز و هماهنگی اقدام به پذیرش مسافر بیش از ظرفیت مجاز کرده، با او برخورد شده چرا که تخلف مرتکب شده است.

منبع:اقتصاد آنلاین

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها