قیمت بنزین در عربستان سعودی افزایش یافتافزایش قیمت بنزین در عربستان بسیاری از کاربران توییتری اعتراض خود را به افزایش قیمت مشتقات نفتی اعلام کردند.

   

به گزارش صبح ساحل، نقل از الواقع السعودی، نارضایتی و خشم ملت سعودی بلافاصله پس از اعلام قیمت جدید مشتقات نفتی آرامکو غول نفتی عربستان برانگیخته شد.

افزایش مکرر قیمت بنزین در عربستان موجب نارضایتی شهروندان سعودی شده که آن‌ها در میان فراخوان‌هایی خواستار توقف افزایش بنزین و مشتقات نفتی و همچنین متوقف کردن سیاست‌های متزلزل دولت شدند و نارضایتی خود را از کاهش مداوم حقوق و افزایش بنزین اعلام کردند.

بسیاری از کاربران توییتری با هشتگ‌هایی‌ اعلام کردند که آل سعود میلیاردها دلار در خارج از کشور هزینه می‌کند و با افزایش قیمت بنزین و نفت و وضع مالیات‌های سنگین برای آن‌ها آینده مبهم و تیره‌ای را برای آن‌ها رقم می‌زند.

کاربران سعودی با انتشار تصویر «عبدالله بن عبدالعزیز» پادشاه سابق سعودی اعلام کردند که شهروندان سعودی اکنون در شرایط بسیار سختی زندگی می‌کنند درحالی که در دوران سلطنت عبدالعزیز شرایط زندگی اینگونه دشوار نبود.

بالا رفتن قیمت بنزین 91 از 1.90 ریال سعودی به 1.99 ریال به ازای هر لیتر باعث افزایش نارضایتی ملت سعودی شد درحالیکه در سال گذشته قیمت هر لیتر از آن 1.55 ریال بود. هر لیتر بنزین 95 نیز که در سال گذشته 2.11 ریال بود، به 2.13 ریال افزایش یافت .

در سایه افزایش قیمت بنزین و اعلامیه قبلی آن ، شهروندان سعودی قبل از افزایش قیمت بنزین به ایستگاه‌های سوخت هجوم بردند که باعث ایجاد ترافیک و آشوب در بیشتر پمپ بنزین‌های عربستان شد.

بسیاری از شهروندان سعودی نارضایتی خود را از افزایش قیمت سوخت اعلام کردند که این امر همزمان با افزایش قیمت کالاها و مواد غذایی در یک سیاست اشتباه انجام شد؛چرا که دولت سعودی درآمد شهروندان را در نظر نگرفته است.

رژیم آل سعود تمام منابع و بودجه کشور را به دست گرفته و در خارج از کشور هزینه می‌کند و از تمام توانش با استفاده از مگس‌های الکترونیکی برای سرکوب منتقدان و مخالفان استفاده می‌کند.

دکتر«ذیب بن عماش» در همین راستا اعلام کرد : افزایش قیمت بنزین چه توجیهی دارد؟ وقتی قیمت نفت پایین می‌آید ، بنزین افزایش می‌یابد و وقتی قیمت نفت افزایش می‌یابد ، بنزین نیز افزایش می یابد ، بنابراین این افزایش هیچ ارتباطی با قیمت نفت ندارد.

وی افزود: دلیل آن این است که به دلیل دستکاری مالی مقامات سعودی یک بحران اقتصادی  در عربستان وجود دارد و هدف آنان این است که از جیب شهروندان این موضوع را بپوشانند ، آیا رهبری معقول در عربستان وجود دارد که صدای مردم را در خصوص کاهش قیمت بنزین را درک کند؟

حساب کاربری « دیپلماسی قدیم» نوشت: بنزین را ارزان کنید.این همه سال غارت ثروت، سرزمین، آب و نفت ما کافی نبود؟

وزارت دارایی عربستان در سال گذشته برای حل بحران کسری بودجه عربستان که آن را دردناک توصیف کرد، اقداماتی را تصویب کرد که این اقدامات شامل سه برابر شدن مالیات در عربستان یعنی از 5 درصد به 15 درصد بود.

به نقل از خبرگزاری تسنیم، شهروندان سعودی با توجه به مجموعه اقدامات دولت رژیم آل سعود برای مقابله با بحران اقتصادی عربستان و پیامدهای ناشی از آن با بیشترین موج گرانی در تاریخ عربستان روبرو شدند.

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها