تردد ۲۶۳ هزار مسافر از فرودگاه قشم؛ پرواز قشم_مسقط پایان ماه رمضان راه‌اندازی می‌شودمدیرکل فرودگاه بین المللی قشم گفت: ۲۶۳ هزار و ۱۸۳ مسافر با سه هزار و ۸۰۱ پرواز سال گذشته از طریق این فرودگاه تردد کرده‌اند.

به گزارش صبح ساحل و به نوشته ایرنا، غلامرضا دهقانی زاده افزود: این تعداد در سال ۱۳۹۸، پنج هزار و ۶۴۳ پرواز و جابجایی ۳۹۹ هزار و ۳۵۳ مسافر بود.

وی ادامه داد: بروز و شیوع ویروس کرونا باعث کاهش ۳۴ درصدی مسافر و در نتیجه کاهش۳۲ درصدی تعداد پروازها شده است.

مدیرکل فرودگاه بین المللی قشم تصریح کرد: در نیمه اول فروردین امسال نیز تعداد ۲۱۴ پرواز انجام شد که نسبت به مدت مشابه پارسال ۴.۵ برابر شده است.

وی افزود: در نوروز امسال ۲۰ هزار و ۹ مسافر از طریق فرودگاه قشم تردد داشتند که این رقم در همسنجی با سال قبل ۷.۵ برابر شده است.

دهقانی‌زاده ادامه داد: نوروز ۱۳۹۹ به دلیل شیوع ویروس کرونا با تعطیلی فرودگاه قشم و همچنین کاهش تعداد پروازها به یک پرواز در روز مواجه بودیم.

وی اظهار کرد: هم اکنون در هفته ۵۰ پرواز در مسیرهای تهران، مشهد، شیراز، اصفهان و گرگان و پرواز خارجی دوبی از طریق این فرودگاه در حال انجام است .همچنین شرایط پرواز به مقصد مسقط کشور عمان نیز فراهم شده است که  پس از پایان یافتن ماه مبارک رمضان راه‌اندازی می‌شود.

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها