حمله مجدد خدنگ‌های هندی در هرمزگان؛

فرد زخمی به درمانگاه منتقل شدخدنگ هندی در گهره باعث زخمی‌شدن یکی از اهالی این دهستان شده‌است. این خدنگ پس از حمله به سوی نخلستان‌ها فراری شده‌است.
به گزارش صبح ساحل، ساکنین دهستان گهره از حمله خدنگ به مردم و زخمی شدن یک نفر خبر دادند. به گفته‌ی آن‌ها، خدنگ هندی پس از حمله به فرد به نخلستان فرار کرد و اهالی دهستان از حمله مجدد خدنگ نگران هستند. فرد زخمی‌شده با مراجعه به مراکز درمانی به صورت سرپایی معالجه شده‌است. گفتنی است که از اواخر سال گذشته تا فروردین‌ماه سال جاری، حمله خدنگ باعث مجروح‌شدن 12 نفر در هرمزگان شده است. افراد مجروح پس از درمان، واکسن هاری دریافت می کنند.
خدنگ خاکستری هندی یا خدنگ بزرگ نام پستانداری گوشتخوار و گربه‌مانند از خانواده خدنگ‌ها است. بدن این جانور دراز و باریک است و دم بلند آن تقریباً به اندازه طول تنه آن است. موهای آن بلند و زبر و گوش‌ها و دست و پای خدنگ بزرگ، کوچک است. این جانور در نزدیکی زیستگاه‌های انسانی مانند کشتزارها، نخلستان‌ها و اطراف روستاها زندگی می‌کند و لانه خود را در زمین یا در درون تخته‌سنگ‌ها ایجاد می‌نماید.   این جانور با ۳۶ تا ۴۵ سانتیمتر طول و رنگ گندمی مایل به حنایی در بیشتر مناطق هند و سریلانکا و در ایران تنها در نواحی جنوبی کشور (بلوچستان جنوبی، جنوب هرمزگان و بوشهر) زندگی می‌کند.یکی از زیستگاه‌های این جانور منطقه حفاظت‌شده حله در استان بوشهر است.
برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها