افزایش چشم‌گیر حمل و نقل ساحلی کالا در بنادر غرب هرمزگاناز ابتدای امسال تاکنون حمل و نقل ساحلی کالا در بنادر غرب هرمزگان حدود ۷۸ درصد افزایش یافته است.
   
به گزارش صبح ساحل، مدیر بنادر و دریانوردی غرب هرمزگان از افزایش ۳۶۶ درصدی صادرات کالاهای نفتی و غیرنفتی و همچنین رشد ۷۸ درصدی حمل و نقل ساحلی کالاهای نفتی و غیرنفتی در بنادر غرب هرمزگان طی نخستین ماه بهار سال ۱۴۰۰ خبر داد.

"قاسم عسکری نسب" با ارائه گزارشی از عملکرد یک ماهه صادرات و کابوتاژ نفتی و غیر نفتی بنادر غرب هرمزگان در سال ۱۴۰۰ که بنام «تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها» نامگذاری شده، اظهار داشت: طی یکماه فروردین، ۳۶۷ هزار و ۵۴۶ تن صادرات کالاهای نفتی و غیرنفتی با رشد ۳۶۶ درصدی در بنادر غرب هرمزگان به ثبت رسیده است که از این مقدار ۱۳۷ هزار و ۴۶۷ تن به صادرات کالاهای غیر نفتی اختصاص دارد که در همسنجی با مدت مشابه سال گذشته، افزایش ۳۶۶ درصدی را در این بخش از عملیات شاهد بودیم.

وی با اشاره به اینکه عمده این محموله های صادراتی شامل میوه و تره بار، خشکبار، مواد معدنی و مصالح ساختمانی می باشد افزود: بنادر غرب هرمزگان زیر ساختهای لازم و مناسب را برای صادرات انواع کالاها از جمله مصالح ساختمانی، کانتینرهای یخچالی و کالاهای معدنی داراست و آماده خدمات رسانی در زمینه صادرات کالا به تجار و سرمایه گذاران است.

عسکری نسب در بخش دیگری از اظهاراتش گفت: از مجموع صادرات نفتی و غیر نفتی انجام شده، ۲۳۲ هزار و ۱۸۸تن به صورت رویه کابوتاژ (حمل و نقل ساحلی) در بنادر غرب هرمزگان جابجا شد که از این میزان بنادر غرب هرمزگان با کابوتاژ ۵۹ هزار و ۳۷۵ تن فرآورده های غیرنفتی توانست رشد ۷۸ درصدی در سال ۱۴۰۰ داشته باشد.

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها