وزیر بهداشت:

ایران رکورد جهانی واکسیناسیون هفتگی را شکستوزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تا پایان روز جاری میزان تزریق هفتگی در کشور به ۷ میلیون و ۹۰۰ هزار دوز رسید که این رقم بیشتر از دوز اولیه واکسیناسیون جهانی که متعلق به کشور آلمان با ۶ میلیون دوز است.

به گزارش صبح ساحل، به نقل از ایمنا، «دکتر عین اللهی»، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اعلام رکورد شکنی ایران با ۷ میلیون ۹۰۰ هزار دوز تا پایان روز جاری در سطح دنیا، گفت: امروز به واسطه مشارکت و اعتماد عمومی مردم و البته روحیه جهادی در وارد کردن و تامین واکسن توانستیم جزو رکوردداران دنیا در امر واکسیناسیون هفتگی باشیم. وی در ادامه با تاکید بر لزوم بازگشایی دانشگاه‌های علوم پزشکی بصورت حضوری، تاکید کرد: واقعیت امر این است که مجازی برگزار شدن کلاس‌های حوزه پزشکی، ضربات سختی را بر پیکره درمان کشور وارد کرده است، بنابراین تمام تلاش برای بازگشایی دانشگاه‌های حوزه درمان تا اواسط مهرماه بکار خواهد گرفته شد.

وزیر بهداشت سرعت بخشیدن در امر واکسیناسیون عمومی را اولویت اول کلیه مراکز درمانی استان و کشور تلقی کرد و افزود: هیچ‌گونه کمبودی در امر توزیع و تولید واکسن کرونا در سطح کشور وجود ندارد و بر این اساس شرایط باید به سمتی برود که ما قرنطینه کشور را تنها محدود به قرنطینه هوشمند بکنیم و مردم بتوانند با خیال راحت به فعالیت‌های روزمره خود بپردازند. وزیر بهداشت در ادامه ضمن تقدیر از عملکرد مثبت و توسعه محور دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه، خاطرنشان کرد: با توجه به وجود ظرفیت‌های بالای حوزه پزشکی و درمان کرمانشاه من دیگر این استان را در عملکرد جزو تیپ دو نمیدانم.

عین الهی با تاکید بر اولویت بخشی در حوزه درمان، اضافه کرد: با توجه توسعه عمومی حوزه درمان در بین مردم، می‌طلبد که معاونت‌های درمان استان و کشور توجهات ویژه‌ای به بهبود و توسعه حوزه درمان داشته باشند.

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها