افزایش سرعت باد در جزایر غربی استان/ هرمزگان، آخرهفته بارانی می‌شودآسمان هرمزگان امروز صاف، هوا همراه با غبار محلی و در جزایر غربی استان با افزایش سرعت باد پیش بینی می‌شود.

به گزارش صبح ساحل، «کیانوش عارفی»، معاون فنی و شبکه‌ی ایستگاه‌های هواشناسی استان هرمزگان گفت: بعدازظهر، وزش باد نسبتا شدید شمال غربی در مناطق جنوبی جزیره کیش و غرب جزیره لاوان، موجب مواج شدن دریا می‌شود. عارفی افزود: سرعت باد در مناطق فراساحل جزیره لاوان در محدوده به ۵۰ کیلومتر در ساعت، و ارتفاع موج به بیش از ۱۸۰ سانتیمتر می‌رسد. وی گفت: تنگه‌ی هرمز و دریای عمان نسبتا آرام است و در ساعات بعدازظهر کمی مواج می‌شود.

معاون فنی و شبکه‌ی ایستگاه‌های هواشناسی استان هرمزگان گفت: از لحاظ دمایی نیز به تدریج تا پایان هفته، کاهش نسبی دما بویژه در طول روز پیش بینی می‌شود. عارفی توصیه کرد: با توجه به مواج بودن خلیج فارس (از بعدازظهر دوشنبه تا جمعه) و احتمال اختلال در رفت و آمد‌های دریایی، تمهیدات لازم بویژه در تردد کشتی‌های تجاری صورت گیرد.


روز‌های پنجشنبه و جمعه با توجه به تاثیر جریانات دریا به خشکی، احتمال بارش پراکنده در برخی نقاط استان دور از انتظار نیست.

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها