توزیع گذرنامه از فردا در ۱۴ ولایت دیگر افغانستان آغاز می‌شوددر ادامه روند توزیع گذرنامه در ولایت‌های مختلف افغانستان، مقامات طالبان تاکید کردند که این روند از فردا در ۱۴ ولایت دیگر نیز آغاز می‌شود.

به گزارش صبح ساحل،«عالم گل حقانی» رئیس اداره گذرنامه طالبان امروز (یکشنبه 14 آذر) طی  یک نشست خبری در کابل گفت که روند توزیع گذرنامه از فرد در 14 ولایت دیگر افغانستان آغاز می‌شود.حقانی افزود: ولایت‌هایی که از فردا روند توزیع گذرنامه را آغاز می‌کنند شامل فراه، نیمروز، بادغیس، پکتیکا، لغمان، کنر، تخار، زابل، ارزگان، جوزجان، سمنگان، بغلان، بامیان و پنجشیر می‌باشد.

وی خاطرنشان کرد که ساکنان ولایت‌ها نباید برای دریافت گذرنامه به کابل مراجعه کنند و می‌توانند گذرنامه را از ولایت‌های خویش دریافت نمایند.

حقانی با اظهار اینکه شمار گذرنامه‌های موجود برای نیاز 15 ماه آینده کافی است و تا آن زمان نیازی به چاپ گذرنامه‌های جدید نیست، از مردم خواست تا با مدارک جعلی برای دریافت گذرنامه اقدام نکنند و به دلان نیز پول نپردازند. رئیس اداره گذرنامه طالبان در ادامه گفت که روند توزیع گذرنامه در کابل نیز به زودی آغاز می‎گردد  و  پس از یکی دو روز از شروع توزیع، دوباره ثبت نام الکترونیک آغاز می شود.

حقانی در مورد هزینه‌های گذرنامه‌ها نیز تاکید کرد که طالبان هنوز تصمیمی در مورد کاهش و یا افزایش هزینه‌های گذرنامه نگرفته است.

منبع: تسنیم

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها