ناوگروه اعزامی نیروی دریایی سپاه به رزمایش مرکب کمربند امنیت دریایی در بندرعباس پهلو گرفتناوگروه اعزامی نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به رزمایش مرکب کمربند امنیت دریایی ۲۰۲۲ ، دوشنبه شب در اسکله منطقه یکم ندسا در بندرعباس پهلو گرفت.

به گزارش صبح ساحل، «سردار عباس غلامشاهی»، فرمانده منطقه یکم نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در مراسم بازگشت این ناوگروه، اظهار داشت: این ناوگروه پس از پیمودن هزار مایل دریایی، از دریای عمان تا اقیانوس هند، به آب‌های سرزمینی بازگشت.

غلامشاهی بیان داشت: رزمایش مرکب کمربند امنیت دریایی ۲۰۲۲ با حضور یگان‌های سطحی و پروازی نیروهای دریایی ارتش، سپاه و نیروی دریایی کشورهای چین و روسیه سه روز گذشته در منطقه شمال اقیانوس هند آغاز و در منطقه ای به وسعت ۱۷ هزار کیلومتر مربع، و با شعار «با هم برای صلح و امنیت» برگزار شد.

وی اضافه کرد: تبادل تجربیات عملیاتی و تاکتیکی ،تامین امنیت دریایی و کشتیرانی ، تعامل و همکاری نظامی بیشتر در حوزه دریا،  تقویت امنیت تجارت دریایی بین‌المللی، مقابله با دزدی دریایی و تروریسم دریایی از جمله اهداف برگزاری این رزمایش مشترک سه روزه بود.

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها