خسارات کشاورزان سیل زده جنوب کشور پرداخت می‌شودعسکری، رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس بر جبران خسارات کشاورزان سیل زده جنوب کشور تاکید کرد.

           

به گزارش صبح ساحل، محمد جواد عسری در خصوص اقدامات نظارتی مجلس و کمیسیون کشاورزی برای رسیدگی به وضعیت سیل زدگان گفت:‌ با وقوع سیل در جنوب استان فارس و نیز استان هرمزگان و جنوب استان کرمان کمیسیون کشاورزی همراه با سایر دستگاه‌های اجرایی در مناطق سیل زده حضور یافت و به احصای خسارات وارده در این مناطق در بخش‌های کشاورزی به ویژه زراعت، باغی و دامپروری پرداخت.

وی افزود: ما گزارش‌های خود را از این مناطق در قالب یک جمع بندی به دولت ارسال کردیم تا دولت این خسارات را برای کمک به بخش کشاورزی در مقاطع مختلف جبران کند.

رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: مجلس شورای اسلامی و به طور خاص کمیسیون کشاورزی پیگیر موضوع جبران خسارات وارده در بخش کشاورزی در مناطق سیل زده است و با جلساتی که با وزیران نیرو و جهاد کشاورزی داشتیم خواستیم که آن‌ها در این خصوص اقدام جدی به عمل آورند.

عسگری افزود: همچنین برای کشاورزان خسارت دیده‌ای که وام دریافت کرده بودند و مشکل پرداخت داشتند از بانک‌ها فرصت گرفتیم که تا پایان سال هیچ گونه اقدامی درباره پرداخت نشدن وام کشاورزان سیل زده انجام ندهند.

وی گفت: همچنین به بانک‌ها اعلام کردیم در کنار این کمک‌ها وام‌هایی با بهره‌های کم در اختیار کشاورزان سیل زده قرار دهند.

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها